Szukasz pomysłu na fajny prezent dla malucha w wieku przedszkolnym? Jeśli jesteś rodzicem, prawdopodobnie doskonale wiesz, o czym marzy Twoje dziecko. Dziadkowie, ciocie i wujkowie, chrzestni czy przyjaciele rodziny mają z tym zazwyczaj większy problem. Tym większy, jeśli jesteśmy bezdzietni i nie mamy pomysłu, co może sprawić frajdę maluchowi w tym wieku. Dla tych wszystkich przedstawiamy 7 pomysłów na prezent dla dzieci w wieku 3-5 lat. Zaczynajmy!

Rowerek dziecięcy

Rowerki dziecięce trójkołowe są stworzone dla dzieci w wieku przedszkolnym, dla których na jazdę na dwóch kółkach jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Do wyboru mamy wiele rowerków w różnych cenach i o różnej wielkości, unisex lub dopasowane do dziewczynek lub chłopców. Wybór jest szeroki – ogranicza nas jedynie zasobność portfela.

Klocki typu duplo

Duże klocki do gry to świetny wstęp do klasycznego LEGO, przedszkolaki je kochają i potrafią spędzać przy nich długie godziny. Klocki świetnie rozwijają wyobraźnię i są bardzo dobrym pomysłem na prezent niezależnie od płci.

Gry planszowe

Trzyletnie dziecko może już czerpać przyjemność z gry w swoją pierwszą, poważniejszą grę planszową. Warto wybrać taką, która wymaga nieco strategicznego myślenia – nie tylko rozwinie malucha, ale i nie będzie nudzić dorosłych, dzięki czemu wspólna zabawa będzie przyjemnością. Na rynku jest coraz więcej atrakcyjnych gier planszowych tego typu.

Cymbałki, instrumenty, maty muzyczne

Prezenty, które rozwijają pasje są zawsze ciekawe dla maluchów. Rynek zabawkarski ma tutaj duże pole do popisu – bez problemu możemy kupić pierwsze dziecięce gitary, cymbałki czy maty muzyczne, którymi przedszkolak może się bawić i poznawać dźwięki. Kto wie, może rośnie przyszła gwiazda sceny?

AGD dla dzieci

Zabawkowa kuchenka w kolorach unisex to świetny prezent dla chłopców i dziewczynek – zachęca zarówno do uczenia się gotowania (rośnie przyszły szef kuchni!), jak i do jedzenia czy pomocy przy domowych obowiązkach. Do kuchenek można dokupić zabawkowe zdrowe jedzenie (warzywa, owoce), które docenią zatroskani o apetyt maluchów rodzice.

Gadżety sportowe

Jeśli dom rodzinny malucha ma ogród lub dużą przestrzeń, można pomyśleć o zakupie zabawek typu bramki do piłki nożnej, mini kosze czy trampoliny. Ruch to zdrowie w każdym wieku. Zimą można pomyśleć o sankach, latem o baseniku dla dzieci itd. Ważne, żeby wcześniej dopytać rodziców, czy nie mają już w domu upatrzonego przez nas prezentu.

Gry edukacyjne

Układanki w ciało człowieka, mapy kosmosu i naszej planety, zestawy konstruktorów i lekarskie – wszystkie pozwalają przedszkolakowi zdobyć większą wiedzę o otaczającym go świecie i to w najlepszy możliwy w tym wieku sposób – przez zabawę. Takie 2w1 to dobry pomysł na zabawkę dla przedszkolaka.

Więcej na: https://www.wasserman.eu/agd/dla-dzieci/rowerki_i_gokarty