Po urodzeniu dziecka bujak jest rzeczą niezbędną, bo może ułatwić funkcjonowanie rodzicom już od pierwszych dni życia dziecka. Użytkować go możemy dłużej, bo różniące się budową modele są dostosowane do wagi i wielkości dziecka, które z niego korzysta. Jest to zdecydowanie gadżet, który warto mieć.

Bujak dla dziecka – bezpieczeństwo

Wybierając bujak dla dziecka przede wszystkim istotne są kwestie związane z bezpieczeństwem. Urządzenie powinno mieć pasy bezpieczeństwa, dostosowane do wieku i umiejętności malucha (tak, żeby samodzielnie nie mógł się rozpiąć), z odpowiednią regulacją ramiączek. Jeżeli bujak posiada baterie, powinny być one umiejscowione w miejscu, w którym dziecko nie ma do nich dostępu. Takie miejsce powinno być odpowiednio zabezpieczone, najlepiej z tyłu urządzenia.

Rodzaje i funkcje bujaków

Bujaki są nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców – co wskazuje na to, aby wziąć pod uwagę wygodę użytkowania. Najważniejszymi cechami powinna być łatwość przenoszenia bujaka. Najlepiej, aby rączka posiadała możliwość obciążenia taką, aby podnosić bujak razem z dzieckiem. Jest to wygodne w przypadku, gdy chcemy przenieść dziecko podczas snu, nie podnosząc go z bujaka w inne miejsce. Kolejnym atutem urządzenia może być ruch kołyszący (najlepiej z różnymi trybami kołysania, w różnym tempie), który często uspokaja dzieci. Niektóre modele posiadają również funkcję związane z kołysankami i melodiami – jest to funkcja, która ułatwia dziecku zasypianie, ale również rozwija. Warto zwrócić uwagę na to, czy bujak ma miejsce do zawieszenia zabawek, dzięki czemu dziecko będzie miało się czym zająć. Materiały, z których jest wykonany bujak powinny być naturalne, jednak dużą popularnością cieszą się te śliskie, syntetyczne, które łatwo wyczyścić. Zwolennicy tej opcji często skłaniają się ku opcji podkładania dziecku naturalnego materiału (na przykład bawełny) pod ciało tak, aby dziecko nie stykało się skórą bezpośrednio z syntetykiem. Wiele rodziców docenia wygląd modelu, oprócz tego, że jest to funkcjonalny przedmiot, to może być dopasowany do stylu mieszkania, stając się elementem wystroju, a nie kolejną neonową zabawką przytłaczającą wnętrze.

Na co zwrócić uwagę?

  • waga i wiek, do której bujak jest odpowiedni dla dziecka
  • atesty i certyfikaty
  • materiał z którego jest wykonany
  • dodatkowe funkcje (kołysanki, automatyczne bujanie. wiszące zabawki)
  • rączka do przenoszenia
  • nóżki, na których bujak stoi ( ważna jest stabilność i możliwości bujania)
  • pasy bezpieczeństwa dla dziecka

Dlaczego warto mieć bujak?

Niektórzy rodzice nie wyobrażają sobie życia z dzieckiem bez bujaka. Jest to akcesorium, które ułatwia opiekę, szczególnie w sytuacji, gdy tylko jedna osoba może sprawować nad maluchem pieczę. W takiej sytuacji bujak daje nam bezpieczeństwo, ale też odciąża rodzica psychicznie i fizycznie. Poczucie ruchu stymuluje bodźce dziecka, przez co staje się spokojniejsze. Warto przy tym zaznaczyć, że nie jest to typowy rozpraszacz, tylko urządzenie stymulujące na różnych płaszczyznach – zarówno psychicznie jak i fizyczne.

Więcej informacji na temat bujaków oraz same bujaki można znaleźć na stronie: https://momi.pl/products/swings

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj