Pojawił się na polskim rynku stosunkowo niedawno. Piasek kinetyczny stał się ciekawą alternatywą dla piaskownicy. Nie brudzi, można się nim bawić w domu, jest bezpieczny dla zdrowia, nie uczula.

Dzieci czerpią wielką satysfakcję z zabawy w piaskownicy. Jednak kiedy pogoda nie dopisuje, wyjście na plac zabaw może okazać się niemożliwe. Również podczas choroby nasz maluch nie pójdzie bawić się na dworze. Powstało jednak rozwiązanie tego problemu. Piasek kinetyczny od paru lat stanowi jedną z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Co ciekawe – mogą się nim bawić samodzielnie już nawet trzylatkowie.

Przyjrzyjmy się specyfikacji produktu:

1. Czym jest piasek kinetyczny i w jaki sposób działa?

Ta niezwykła substancja stanowi połączenie zwykłego piasku (jaki można spotkać na przykład na plaży) oraz specjalnego polimeru, który sprawia, ze cała forma trzyma się w ciekawej konsystencji. Dzięki takiemu rozwiązaniu stworzono gęstość oscylującą pomiędzy piaskiem a plasteliną. Wielu uważa, że przypomina ona słynną ciastolinę, jednak w gruncie rzeczy nią nie jest. W dotyku jest prawie jak mokry piasek, jednak nie brudzi, ani nigdy nie wysycha.

Jeśli pytamy o sposób działania piasku kinetycznego, warto wiedzieć, że różni się on od zwykłego piasku przede wszystkim tym, że jest bardziej plastyczny i nie rozsypuje się podczas budowania. Jego ruchy przypominające ruchy w slow motion wyglądają satysfakcjonująco i hipnotyzująco.

2. Dla kogo został stworzony?

Piasek kinetyczny to wynalazek głównie przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia. Jednak okazuje się, że sprawia on wielką frajdę również rodzicom, którzy mogą dzięki niemu odbyć sentymentalną podróż do czasów piaskownicy.

Podczas zabawy piaskiem z małymi dziećmi warto jednak uważać. Mimo że piasek jest w 100% naturalny i nie powinien brudzić ani zostawiać swoich części – maluchy mają to do siebie, że wkładają rączki do ust. Należy pamiętać, że zabawa jest ważna, ale bezpieczeństwo jest ważniejsze.

Piasek kinetyczny i ciastolinę dla dzieci kupicie na stronie https://heyandplay.pl/category/zabawki-ciastolina-i-piasek-kinetyczny

3. Dlaczego piasek kinetyczny może okazać się dobrym prezentem na święta?

Zabawka ta należy do działu zabawek kreatywnych, a takie zawsze są w cenie. Warto zadbać o rozwój dziecka już od najmłodszych lat. A mówiąc rozwój, mamy na myśli stymulowanie wyobraźni, poznawanie praw fizyki, kreatywne budowanie, ćwiczenie zdolności manualnych, a również… poznawanie kształtów! Ponadto – już zupełnie odbiegając od zalet edukacyjnych – piasek kinetyczny na pewno sprawi dzieciakom dużą radość, kiedy wyjście do piaskownicy będzie niemożliwe.

4. Gdzie można kupić piasek kinetyczny?

Piaski kinetyczne różnych marek dostępne są nie tylko w sklepach stacjonarnych, do których przez ostatnie lata przywykliśmy. Dziś możliwe jest zakupienie wspaniałego zestawu przez Internet, w różnorakich sklepach zabawkowych. Do najpopularniejszych zaliczyć można na przykład sklep Hey&Play!, w którym da się trafić na korzystne promocje.