Wszyscy wiemy jak wymagającymi odbiorcami są dzieci. Producenci starają się sprostać ich oczekiwaniom. Jednak ostateczną decyzję podejmuje dorosły. Warto więc przyjrzeć się zabawkom uważnie i dokonać rozsądnego wyboru.

Czy to prezent dla chłopca, czy dla dziewczynki, pamiętać musimy o kilku podstawowych kwestiach:

  1. Zabawka powinna być dostosowana do wieku dziecka.
  2. Powinna przekonywać dziecko wizualnie – być kolorowa i estetycznie wykonana.
  3. Oprócz walorów czysto rozrywkowych, zabawka powinna wspierać rozwój dziecka, zarówno w zakresie przekazywania nowych wiadomości, jak i rozwoju kreatywności czy umiejętności społecznych.
  4. Zabawka musi być bezpieczna.

Klocki zawsze trafionym pomysłem

Dzieci kochają LEGO. Nic dziwnego – klocki te rozwijają kreatywność i zdolności manualne. Na rynku znajduje się bardzo wiele różnych zestawów LEGO. Jednymi z ciekawszych są zestawy pochodzące z serii Chima, a wśród nich, między innymi model „Królewski Pojazd Lavala” czy „Orzeł Eris”. Na uwagę zasługuje również seria Galaxy Squad z fantastycznym modelem „Wielkie Żądło” na czele. Zestaw LEGO to doskonały prezent dla chłopca powyżej ósmego roku życia.

Interaktywna zabawa

Potrzeby najmłodszych zaspokoją natomiast zabawki interaktywne: gadające, śpiewające, poruszające się w rytm muzyki. Do zabawek takich należą, między innymi: przeznaczona dla niemowląt śpiewająca i licząca Interaktywna Myszka Miki czy mówiący, śpiewający i tańczący Interaktywny Kubuś Puchatek, przygotowany dla dzieci powyżej drugiego roku życia.

Jeśli Myszka Miki i Kubuś Puchatek nie są ulubionymi bohaterami Twojego dziecka, dobrym rozwiązaniem będzie zakup interaktywnego samochodziku. W tej kategorii warto przyjrzeć się rozśpiewanemu wozowi strażackiemu „Wojtek” lub wesołemu autku sterowanemu zdalnie przy użyciu znajdującej się w zestawie kierownicy. Doskonała zabawa murowana.

Dla młodych fanów motoryzacji

Dla nieco starszych fanów motoryzacji idealne będą tradycyjne małe resoraki Hot Wheels lub nieco większe pojazdy z serii Wader City (w serii tej znajdują się: betoniarka, śmieciarka i wywrotka, którymi można bawić się zarówno w domu, jak i w piaskownicy). Warto też zwrócić uwagę na interaktywną kierownicę rajdową, którą, ze względu na jej niewielkie rozmiary, mały rajdowiec będzie mógł mieć zawsze przy sobie.

Edukacja przez zabawę

Popularnością cieszą się także dziecięce laptopy. Faworytem dzieci i rodziców jest Laptop Polsko-Angielski Smily Play, znakomicie wpisujący się w zasadę skutecznej nauki poprzez zabawę.

Kucharz czy sportowiec?

Zabawki dla chłopców to najczęściej klocki i samochodziki. Jeśli jednak Twój mały brzdąc lubi pomagać w kuchni, dlaczego nie zafundować mu Fabryki Kanapek, dzięki której zaskoczycie wszystkich kanapkami, o jakich się wcześniej nikomu nie śniło.
Oczywiście należy dbać nie tylko o postępy intelektualne dziecka, ale także o jego rozwój fizyczny. Mając to na względzie, warto rozważyć zakup rowerku biegowego czy hulajnogi.

Pomysły przygotowane przez sklep: Kajtus24.pl