Woda jest zdecydowanie najważniejszym z surowców zawierającym pierwiastki, jaki moglibyśmy sobie wyobrazić. To właśnie od poszukiwań wody rozpoczyna się zasiedlanie nowych terenów czy badanie nowo odkrytej planety pod względem możliwości zamieszkania jej przez ludzi. Mimo to wiele osób wciąż zapomina o tym, jak ważna w codziennej diecie jest woda. Każdego dnia powinniśmy wypijać nawet 2,5 litra wody i dodatkowo namawiać do tego nawyku dzieci, gdyż to właśnie dzięki wodzie możemy prawidłowo funkcjonować.

Kiedy dziecko powinno zacząć pić wodę?

Nie jest tajemnicą, że dzieci w okresie karmienia piersią nie potrzebują dodatkowego źródła płynów. Mleko z piersi mamy w zupełności im wystarcza, dlatego wodę należy wprowadzać później, około 6 miesiąca życia. To wtedy również rozszerzamy dietę dziecka o nowe, nieznane dotąd posiłki. To również bardzo dobry moment do tego, aby rozpocząć wypracowywanie nawyku picia wody, gdyż później może być o to zdecydowanie trudniejsze.

Początki mogą być naprawdę ciężkie. Często dzieci wzbraniają się przed nowymi produktami, zwłaszcza gdy mają neutralny smak jak woda. Mimo to warto próbować i małymi kroczkami wprowadzać ten płyn do codziennej diety. Jeśli dziecko będzie starsze, można podawać mu wodę gazowaną. To bardzo dobre urozmaicenie, które warto stosować, ponieważ woda niegazowana, mimo iż niesie za sobą walory zdrowotne, może nie smakować.

Woda a składniki odżywcze

Woda mineralna ma znacznie więcej składników odżywczych niż wszelkiego typu napoje słodzone lub gazowane. W składzie płynu zazwyczaj znajdziemy cenne jony i kationy, które w naszym organizmie odpowiadają za regulację wielu, istotnych dla funkcjonowania procesów. Co ważne, w wodzie wysokiej jakości, np. Żywiec Zdrój, ilość tych składników została dobrana w ściśle określony sposób, dzięki czemu z każdą wypitą butelką dostarczamy do organizmu odpowiednią dawkę minerałów. Warto o tym pamiętać, ponieważ to właśnie ten aspekt w wodzie jest najważniejszy.

Woda jako sposób na oczyszczenie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że woda znacząco oczyszcza organizm. Wypita we właściwej ilości przyczynia się do wypłukiwania z organizmu szkodliwych substancji. Szczególnie jest to ważne w przypadku osób zmagających się z chorobami układu pokarmowego czy moczowego. Dlaczego akurat tych części organizmu? Sprawa jest prosta: układ pokarmowy ma bezpośredni kontakt z wypijaną wodą, każda porcja przez niego przepływa, a następnie jest przetwarzana w żołądku. To wtedy dochodzi do oczyszczenia i wydalenia niepotrzebnych drobnoustrojów. W przypadku układu moczowego należy zdać sobie sprawę z faktu, że nerki do pracy pobudzane są przez przyjmowane płyny. Dlatego też przy wielu chorobach lekarze zalecają picie wody w dużej ilości, gdyż ma to doprowadzić do poprawy funkcjonowania tego organu i oczyszczenia całego układu.

Woda czy sok?

Coraz więcej osób porzuca soki na rzecz wody mineralnej. Jest to bardzo dobry krok do poprawy samopoczucia i zdrowia, ponieważ woda jako jedyna nie posiada w swoim składzie sztucznych słodzików, konserwantów oraz barwników. To przeźroczysty napój o neutralnym smaku, który bardzo dobrze sprawdza się zarówno w przypadku dzieci, osób aktywnych zawodowo, jak i starszych. Dodatkowo spożywana w odpowiednich ilościach sprawia, że czujemy się znacznie lepiej.

Ile wody należy pić w ciągu dnia?

Zdrowy, dorosły mężczyzna powinien dziennie wypijać około 3,5 litra wody. Jest to podyktowane uwarunkowaniami fizycznymi, wykonywaną pracą, a także zapotrzebowaniem. W przypadku kobiet norma ta jest nieznacznie niższa i wynosi 3 litry. Jeżeli chodzi o dzieci, w ich przypadku wszystko zależy od wieku. Dzieci najmłodsze, czyli w wieku około 2 lat powinny dziennie wypijać około 1,2 litra wody. Starsze, pięcioletnie, już pełne 1,5 litra, a nastolatkowie 2 litry i więcej. Warto pamiętać, aby nie zmuszać dzieci do wypijania kolejnych szklanek wody. Ta ilość przewidziana jest na całą dobę, a namawianie malca do nawyku może spowodować skutek odwrotny, czyli zniechęcenie.

Jaką wodę wybrać?

Na rynku króluje woda Żywiec Zdrój.Jako jedna z niewielu wydobywana jest z podziemi, a jej źródła znajdują się w Żywieckim Parku Krajobrazowym. Taki sposób pozyskiwania pozwala wodzie Żywiec być w pełni naturalną i bogatą w wiele minerałów i składników odżywczych. Co zdecydowanie warto zaznaczyć, na półkach oferowana jest w wielu wariantach, dlatego każdy znajdzie produkt skierowany do siebie. Poznaj ceny poszczególnych wariantów na stronie https://www.skapiec.pl/site/cat/4211/comp/9908824 i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada!