Zbliżające się Święta będą wyjątkowe pod wieloma względami. Z jednej strony pandemia i wiszący nad nami kryzys gospodarczy, które skłaniają do racjonalizacji wydatków, z drugiej strony dzieci, które niezależnie od wszystkiego wyczekują Mikołaja. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym?

Jaki powinien być idealny prezent?

Głowiąc się nad najlepszym podarunkiem dla pociechy, warto wiedzieć, że powinien on łączyć w sobie kilka istotnych cech. To przede wszystkim spełnienie marzenia, ale przy okazji również warto wziąć pod uwagę użyteczność, pożytek dla zdrowia oraz spełnienie określonych potrzeb malucha. W obecnych czasach najczęściej stawiamy na kolejną zabawkę, która już po kilku dniach dziecku się nudzi i staje na półce obok innych dawno nieużywanych. Zdarza się również wybierać, nawet dla najmłodszych, sprzęt i gadżety elektroniczne. A przecież prezenty tego typu nie są na dłuższą metę korzystne dla dziecka – nie chcemy, by pociecha spędzała długie godziny przed ekranem telefonu, komputera i telewizora. Dobrze jest postawić na  takie rzeczy, które angażują do zabawy świat analogowy, czyli ten poza elektroniką, ale też takie, które naprawdę mogą malucha zaskoczyć.

Jeden prezent czy góra prezentów?

Nie ma się co oszukiwać, w Święta to dzieci dostają najwięcej prezentów. Od rodziców, od babć i dziadków, cioć i wujków… Czasem warto nawiązać komunikację i wspólnie pochylić się nad listem do Świętego Mikołaja. Droższe marzenie łatwiej spełnić wspólnymi siłami. Na liście wymarzonych prezentów ciężko znaleźć praktyczne pozycje, ale warto pomyśleć również o tym aspekcie. Warto uczyć dzieci od małego, by doceniały również przedmioty codziennego użytku tj. ubrania, obuwie czy  szkolne przybory.

Na co warto zwrócić uwagę?

Prezent powinien stymulować dziecko do rozwoju i mieć na niego pozytywny wpływ. Dzięki niemu pociecha nie tylko otrzyma wartościowy podarunek, który będzie z korzyścią dla niej
i jej rozwoju, ale i taki, który po kilku dniach się nie znudzi. W erze smartfonów i gadżetów szczególnie ważne jest również uświadamianie dzieciom, że dobra zabawa i prawdziwa radość życia jest w korzystaniu z uroków natury, kreatywnym spędzaniu czasu z bliskimi czy w tradycyjnych zabawach. Nawet jeśli jakiś zabawka wydaje się atrakcyjna i na pewno mogłaby spodobać się dziecku, to należy pamiętać, że pociecha nie ma w pełni wypracowanej świadomości na temat tego co dla niej jest dobre, a co złe. Rolą rodzica jest więc świadome podejście do wybrania najlepszego prezentu, który połączy w sobie najkorzystniejsze, najbardziej pożądane cechy.

Buty jako prezent? Czemu nie!

Obok zabawek coraz popularniejsze stają się prezenty o wymiarze praktycznym. To takie, które przydają się przez cały rok przy okazji różnych wydarzeń, świąt czy codziennych aktywności. A jednocześnie uwzględniają aspekty dobrego rozwoju zdrowotnego – nie są szkodliwe dla psychiki, wzroku, słuchu czy postawy.

Ciekawym pomysłem na prezentem mogą okazać się kapcie lub buty. Marka Slippers Family z okazji Świąt wypuściła nową kolekcję bucików wizytowych typu Lords z haftem, które nie tylko wspaniale wyglądają, ale i skrywają mnóstwo benefitów dla zdrowych stóp naszych dzieci. Dlaczego? Każdy but jest wyposażony w specjalną wkładkę stymulującą stopy do odpowiedniej pracy i sprzyjającą zapobieganiu wadom postawy, takim jak np. płaskostopie. Usztywnione zapiętki poprawią stabilizację stopy i spowodują utrzymanie jej w odpowiedniej pozycji, a  szerokie noski pozwolą na prawidłowy i swobodny rozstaw palców. Podeszwa butów Slippers Family z serii LORDS została wyposażona również w powłokę antypoślizgową z kauczuku, co polepsza przyczepność i sprzyja bezpieczeństwu w trakcie dziecięcych zabaw.

Slippers 1

Buty zostały wyprodukowane ze skóry naturalnej (podszewka i wkładka), weluru (materiał zewnętrzny) oraz kauczuku (podeszwa) – w 100% w Polsce u producentów szyjących buty
u podnóża polskich gór. Dodatkowo ich piękna kolorystyka i wykonanie zachwyci niejednego malucha.   Ze względu na nadchodzące Święta i kolejne okazje w ciągu roku buty te mogą być świetnym dopełnieniem stroju pociechy. Ich wygoda sprawi, że dzieci będą mogły bez skrępowania odkrywać otaczający je świat i bawić się prezentami od Mikołaja.

Przez cały rok z różnych okazji wręczamy dzieciom prezenty, które cieszą tylko przez chwilę – zabawki, pluszaki, gry planszowe czy gadżety elektroniczne. Przełamanie tej powtarzalności, skonsolidowanie lub zróżnicowanie prezentów może być świetnym rozwiązaniem na zrobienie niespodzianki maluchowi, z której będzie czerpał korzyść przez cały rok.

slippersfamily.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj