Zabawki wykonane z drewna nie schodzą z listy dziecięcych bestsellerów. Choć ich cena jest zazwyczaj dużo wyższa, niż odpowiedników wykonanych z plastiku. W zasadzie jest to jednak ich jedyna wada, która w dodatku wydaje się kompletnie nie odstraszać rodziców. Drewniane zabawki dla dzieci – dlaczego tak bardzo nam się podobają? W czym są lepsze od tych wykonanych z tworzyw sztucznych? Dlaczego warto wybierać drewniane zabawki dla dzieci? O tym w artykule.

1. Zabawki, które cieszą oko… rodzica 😉                 

Każda zabawka, każde akcesoria, każdy element wyprawki, który jest kupiony dla malucha, musi się podobać jego rodzicom, a szczególnie mamie 😉 Doskonale wiedzą o tym producenci, którzy próbują dostosować się do gustów i tworzyć zabawki, które podpasują maluchom, a jednocześnie będą cieszyć oko na Instagramie. Po prawdzie każdy rodzic, który ma w domu kolorową mieszankę plastikowego brzydactwa (pokaźna sterta zbiera się najczęściej już w ciągu pierwszych dwóch lat) docenia delikatną urodę drewna szybciej, niż się spodziewał 😉

 2. Drewno zgodne z metodą Montessori

Miłośników pedagogiki Marty Montessori wciąż przebywa. I nawet jeśli nie do końca odpowiadają nam pomoce czy cała idea, którą ta metoda proponuje, coś w tym jest, że powoli staramy się unikać „święcąco-grająco-ruszających” się zabawek, które nie tylko mogą wystraszyć, ale i zabierają pole do wyobraźni.

zabawkizdrewna

 3. Ekologia i natura

Drewniane zabawki to również ukłon w stronę natury i ekologicznego podejścia do życia. Dla naszych maluchów wybieramy tylko najlepsze kosmetyki, ekologiczne jedzenie i ubranka z naturalnych materiałów, trudno więc, aby dla zabawek robić wyjątek, stawiając na nietrwałe plastikowe odpowiedniki.

4. Zabawki, które lubią pokolenia

Drewniany gryzak, ciągacz, rowerek – to piękne i trwałe rzeczy, które nigdy nie wychodzą z mody i zawsze wyglądają pięknie. Niejedna mama zostawia sobie na pamiątkę pierwszy gryzak swojego dziecka, wielu rodziców przechowuje zabawki swoich pociech, aby sprezentować je wnukom. To nie tylko podejście pełne uroku, ale i idea less waste w praktyce.

 5. Drewno jest trwałe i bezpieczne

Zabawki drewniane są trwalsze niż plastikowe, co nie tylko wpływa na długość ich użytkowania, ale i na bezpieczeństwo. Pęknięty samochodzik może łatwo skaleczyć i zrobić krzywdę. Drewno natomiast skutecznie opiera się naciskowi – zarówno stópek, jak i np. pierwszych ząbków.

drewnianezabawki 2
Young kid standing in a playroom

Zabawki drewniane to jedne z tych rzeczy, które nie wychodzą z mody. Wybierając drewno, wybierasz podejście ekologiczne, ponadczasowy wygląd i bezpieczeństwo dla swojego dziecka. Drewniane meble do domu dla lalek, akcesoria do dziecięcej kuchni, drewniane samochodziki, klocki, zabawki do kąpieli, wózki i pchacze – wybór jest ogromny. Postaw na drewniane zabawki dla swojego dziecka.

Bogatą ofertę drewnianych zabawek znajdziesz na http://ekomaluch.pl/zul_m_Zabawki_Drewniane-1249.html