Badania naukowe potwierdzają, że zabawa ma pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Nauka przez zabawę oswaja rzeczywistość, ułatwia przyswajanie wiedzy i pomaga w zrozumieniu nowych zagadnień. Właśnie dlatego autorami zabawek i gier edukacyjnych firmy PILCH są przede wszystkim psycholodzy oraz pedagodzy, którzy najlepiej wiedzą w jaki sposób efektywnie stymulować rozwój dzieci. Wszystkie zabawki są zaprojektowane tak, aby w pełni zaangażować myślenie i rozbudzić kreatywność najmłodszych.

Tęczowa wieża firmy PILCH to drewniana układanka, która zapewni pełną wyzwań zabawę dla najmłodszych. Zabawka zawiera 7 wyciąganych elementów o zróżnicowanej wielkości we wszystkich kolorach tęczy. Zabawa polega na nałożeniu na kołek każdej części, w kolejności od największej do najmniejszej, ale dziecko może również układać elementy w dowolny sposób, rozwijając zdolności konstrukcyjne. Dzięki rozmaitym kolorom i kształtom zabawka angażuje wyobraźnię najmłodszych.

Fanom logicznego myślenia firma PILCH proponuje układanki przestrzenne. Są one dostępne w zestawach składających się z 4, 6 lub 9 drewnianych sześcianów, co pozwala dobrać odpowiednią układankę do możliwości dziecka oraz stopniowo zwiększać poziom trudności. Zabawka doskonale pobudza spostrzegawczość i kształtuje pamięć, a także uczy zręczności, rozwija zdolności manualne dzieci oraz usprawnia koordynację ruchowo-wzrokową. W serii drewnianych układanek przestrzennych znajdują się klocki z obrazkami tematycznymi, takimi jak: łąka, dinozaury, ocean, safari, pojazdy, owoce, zwierzątka.

Dmuchajka to niewielkich rozmiarów zabawka dydaktyczna wykonana z drewna bukowego, która uczy dzieci kontroli nad własnym oddechem. Zabawa dmuchajką wymaga koncentracji, cierpliwości i skupienia, tak aby piłeczka jak najdłużej utrzymywała się w powietrzu. Dmuchajka została doceniona przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, organizatora konkursu „Świat przyjazny dziecku”, który przyznał jej wyróżnienie w kategorii zabawek dla dzieci od 3 do 7 roku życia.

Drewniane puzzle w ramce to gwarancja dającej dużo radości, pełnej przygód zabawy dla najmłodszych. Zabawka doskonale rozwija zdolności manualne dziecka, uczy spostrzegawczości, kreatywności, cierpliwości i koncentracji. Puzzle składają się z 6 elementów, które należy ułożyć na drewnianej podstawie. W serii oprócz Żyraf, znajdują się: Koty, Słoń i Lew.

Z myślą o nieco starszych dzieciach firma PILCH przygotowała gry edukacyjne.

Bulik to wyjątkowa gra imitująca mecz piłkarski, której towarzyszą prawdziwe emocje i chęć rywalizacji. Gracze muszą wykazać się bowiem zarówno szybkością, jak i refleksem. Zabawa polega na tym, aby za pomocą gumki wprawić żeton w ruch i przestrzelić go przez otwór na drugą połowę boiska. Zwycięża zawodnik, który jako pierwszy przestrzeli wszystkie swoje żetony na stronę przeciwnika.

Gra Mistrz Logiki doskonale rozwija zdolność logicznego myślenia i polega na odgadnięciu kodu opracowanego przez przeciwnika. Produkt został nagrodzony w konkursie „ZABAWKA PRZYJAZNA DZIECKU”.

Produkty firmy PILCH powstają z naturalnego drewna, głównie buka, świerku i sosny, co świadczy o ich jakości, trwałości i estetyce. Zabawki są wolne od wszelkich szkodliwych, syntetycznych substancji i wykończone gładkimi kantami, dzięki czemu dziecko może się nimi bezpiecznie bawić, dotykać, wąchać czy wkładać do ust. Wszystkie zabawki posiadają znak bezpieczeństwa CE, wymagane atesty oraz spełniają wymogi określone przez Unię Europejską.

Więcej na www.sklep.pilchr.pl