Zabawki można podzielić na dwie zasadnicze grupy: te modne, związane z aktualnie emitowaną bajką, bazujące na krótkotrwałej, intensywnej zabawie i późniejszym zapomnieniu, oraz na ponadczasowe, które towarzyszą dziecku przez pół życia (a czasem i zostają na zawsze jako pamiątka). Wśród takich evergreenów z pewnością należy usytuować drewniane domki dla lalek – zobacz, dlaczego warto taki domek kupić swojemu dziecku!

Urok drewnianych zabawek

Drewniane zabawki w ogóle cieszą się ogromną popularnością. Są trwałe i bezpieczne, a do tego świetnie się prezentują jako dekoracja nawet, gdy dziecko się nimi nie bawi. Co prawda są dość drogie, zwłaszcza w porównaniu z plastikowymi odpowiednikami, ale za to z pewnością przetrwają wszystko. Na dodatek doskonale wyglądają zarówno w wersji bazowej w kolorze drewna, jak i po pomalowaniu, dopasowującym taki domek dla lalek do zmieniającego się gustu dziecka.

Domek dla lalek – zmienia się razem z dzieckiem

Ważną zaletą domków dla lalek jest możliwość ich dowolnego aranżowania. Producenci dwoją się i troją, by oferta mebli, akcesoriów i dekoracji była jak największa i upychają do zestawów jak największą ilość elementów. Jednak to zaledwie ułamek oferty dla dziecięcych projektantów wnętrz!

Spokojnie możesz kupić zarówno komplety mebli jak i pojedyncze elementy: komplety wypoczynkowe, stoliki, wieszaki, obrazy, kuchnie, sprzęt AGD – wszystko w tysiącu wzorów i kolorów, dzięki czemu możecie regularnie zmieniać wymarzony domek zgodnie z oczekiwaniami dziecka!

DIY i wspólna zabawa

Domek dla lalek to także okazja do wspólnej zabawy i rozwijania kreatywności. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, każdy drewniany mebelek można pomalować zwykłymi farbkami akrylowymi (po wcześniejszym zmatowieniu papierem ściernym), więc długie zimowe wieczory możecie wraz z dziećmi poświęcić na dekorowanie i „remontowanie” drewnianego domku dla lalek.

domek dla lalek 1

Prawdziwa zabawa jednak zaczyna się, gdy wspólnie zabierzecie się za tworzenie własnych akcesoriów. W sieci znajdziesz mnóstwo planów, projektów i materiałów krok po kroku opisujących, jak wykonać z codziennych przedmiotów własne meble, bądź poprawić wygląd tych gotowych. Rzecz jasna każdy taki własnoręcznie wykonany dodatek to kolejna pamiątka, która uwieczni Wasze wspólne zabawy i zostanie jako pamiątka wewnątrz domku.

W temacie samego domku dla lalek także masz szerokie pole do popisu. Wystarczy klej introligatorski, pędzelek i zapas kolorowego papieru by pomieszczenia wytapetować, kawałek materiału, patyczek i igła by wykonać eleganckie zasłony, czy kawałek drewna i niewielka piłka by przestawić ścianę i „dobudować” nowe pomieszczenie. Pamiętaj, ze drewno to bardzo podatny na obróbkę materiał i nie trzeba się bać, że coś się zepsuje – a każda taka operacja sprawia, że domek dla lalek staje się bardziej Wasz, a mniej „sklepowy”, a to tylko powiększa przywiązanie dziecka do tej zabawki.

Drogo – ale czy na pewno?

Umówmy się – drewniany domek dla lalek to niebagatelny wydatek. Przeglądając ofertę sklepu www.trendysmyk.pl łatwo zauważyć, że za wyposażony domek trzeba zapłacić ponad 300zł, a na elegancką lalkową rezydencję przyjdzie nam wydać nawet 1000zł; a to jeszcze nie koniec, bo domki przygotowane przez światowej klasy projektantów prawdziwej architektury potrafią kosztować nawet kilka-kilkanaście tysięcy złotych!

Na szczęście jest w tej materii kilka rozwiązań. Przede wszystkim szukaj domków od uznanych producentów: to gwarancja, że w późniejszym czasie będziesz mogła dokupić kompatybilne elementy i moduły (dzięki czemu zakupy możesz rozbić na kilka mniejszych partii). Nie bój się także sugerować prezentu – dziadkowie i ciocie z pewnością nie będą mieli nic przeciwko, by wesprzeć Cię w tworzeniu prezentu idealnego. A dużo łatwiej będzie zrobić składkę i kupić jeden duży prezent, niż kilka małych, o których dziecko szybko zapomni.