Podróżowanie z dzieckiem może okazać się wspaniałą przygodą zarówno dla malucha, jak i dla rodzica. Dziecko odkryje nowe miejsca i sytuacje, rodzic z kolei nie musi martwić się o to, z kim zostawić pociechę na czas podróży. Wyjazd z dzieckiem wymaga jednak innego przygotowania niż w przypadku tylko osób dorosłych. Poznaj praktyczne wskazówki i odkryj artykuły higieniczne dla dziecka w podróży. Jakie akcesoria higieniczne dla dziecka w podróży okażą się przydatne?

• Dowiedz się, o czym warto pamiętać, przygotowując się do podróży z dzieckiem • Pamiętaj o spakowaniu artykułów higienicznych dla dziecka w podróży • Poznaj sposoby na nudę w podróży

Przed podróżą z dzieckiem – o czym warto pamiętać?

Podróż z małym dzieckiem wymaga odpowiedniego przygotowania jeszcze przed wyruszeniem. Zawsze pamiętaj, by wykupić ubezpieczenie dla całej rodziny. Podróż do innego klimatu naraża ciało, dlatego warto zadbać o zdrowie jeszcze przed wyjazdem. Ubezpieczenie warto wykupić także przy krótkich podróżach.

W przypadku podróży w egzotyczne rejony nie zapomnij o odwiedzeniu lekarza. Sprawdź, czy maluch ma odpowiednie szczepienia, przeprowadź też badanie kontrolne, by ocenić stan zdrowia dziecka. Pamiętaj także o dokumentach – sprawdź, na podstawie jakich dokumentów możesz podróżować z pociechą. Kolejnym krokiem będzie już zaplanowanie podróży w detalach – jak długo potrwa i jaki środek transportu wybierzesz? Podróżując z dzieckiem, lepiej ograniczyć spontaniczność i przygotować się dobrze jeszcze przed wyruszeniem z domu.

Spakuj artykuły higieniczne dla dziecka w podróży

Gdy już wszystkie formalności zostały spełnione, przychodzi czas na pakowanie. Poza ubraniami na różną pogodę pamiętaj, by zapakować także artykuły higieniczne dla dziecka w podróży. W ofercie sklepu internetowego Bebe Concept znajdziesz wiele przydatnych akcesoriów, które okażą się nieocenione podczas krótszych i dłuższych wyjazdów, między innymi:

  • ekologiczne woreczki na zużyte pieluchy, w które bez trudu spakujesz zużyte pieluszki,
  • bawełniane chusteczki nawilżane wodą, które pomogą Ci delikatnie oczyścić skórę maluszka,
  • silikonowe etui na smoczki, które sprawi, że smoczek malucha będzie chroniony przed zabrudzeniami,
  • nawilżający spray dla dzieci, który możesz stosować do twarzy, ciała i włosów. Spray przyniesie ulgę, ukoi i nawilży, jest idealny dla wrażliwej skóry malucha. Będzie nieoceniony przy ekspozycji na słońce. Pozwoli zwalczyć suchość skóry spowodowaną np. przez kontakt z solą morską.

Nuda w podróży – jak jej przeciwdziałać

Przygotowanie do podróży to nie wszystko, podróż jest także wymagająca dla dziecka, jeśli chodzi o zajęcie jego czasu. Dzieciom może doskwierać nuda. Sposobem, by zająć dziecko, jest między innymi:

  • wspólne czytanie ulubionych książek lub nowych zakupionych specjalnie na wakacje,
  • śpiewanie w towarzystwie płyty lub radia, a także a capella,
  • liczenie przedmiotów za oknem – to rozwiązanie dla starszych dzieci, gdy podróżujecie drogą lądową,
  • łańcuszek słów, czyli układanie kolejnych słów na ostatnią literę poprzedniego wyrazu,
  • układanie rymowanek i wiele innych.

Kreatywność w zabawie i rozmowa z dzieckiem w trakcie podróży pozwoli mu lepiej znieść nawet długi wyjazd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj