Moda od wielu lat pamięta o dzieciach – linie odzieżowe dla najmłodszych, buty najpopularniejszych producentów, sweterki, bluzki i spodnie – chcemy, by nasze pociechy wyglądały ładnie i cieszyły się komfortem oferowanym przez najlepsze marki.

Podczas ważnych uroczystości, takich jak ślub, wesele czy chrzest, nieraz towarzyszą nam nasi milusińscy. Dlaczego więc, podczas gdy mama i tata są odświętnie ubrani, maluch miałby wyglądać inaczej? W takich sytuacjach dziewczynkom zakładamy piękną sukienkę. Z chłopcami sprawa jest bardziej skomplikowana – sztruksy i sweterek po prostu nie wystarczą, mogłyby również urazić naszych gospodarzy. Odpowiedni ubiór naszego dziecka świadczy przede wszystkim o naszym wyczuciu oraz szacunku, jakim darzymy daną ceremonię oraz osoby, które nas goszczą.

Każdy chłopiec chce wyglądać tak jak jego tata, również podczas oficjalnych wydarzeń. Dlatego producenci już dawno wpadli na pomysł stworzenia garniturów dla dzieci – jest to uroczy pomysł podkreślający, że chłopczyk jest pełnoprawnym gościem i uczestnikiem uroczystości. Dodatkowo garniturek to jasny znak, że uważamy dziecko za „małego mężczyznę”.

Współcześnie dostępne są najróżniejsze kroje garniturów dziecięcych – od klasycznych po smokingi, od czarnych po brązy i beże. Pozwala to bez problemu dopasować garnitur na daną okazję. Nieraz przy chrztach dzieciom proponuje się jasne kolory, podobnie jest podczas ślubów – podkreśla ich niewinność i wprowadza sympatyczną odmianę. Nieraz prosimy dzieci, by niosły obrączki lub pełniły ważną rolę podczas np. ślubu – wtedy odpowiednie zestawienie garnituru dziecka z garniturem pana młodego da wzruszający efekt, który na długo zapadnie w pamięć uczestnikom wydarzenia, a po latach zdjęcia będą wspaniałą pamiątką dla dziecka.

Garnitury dla dzieci składają się z tych samych elementów, jak garnitur osoby dorosłej. W zestawie powinna więc znaleźć się kamizelka, marynarka, spodnie, krawat i poszetka. Dostępne są również zestawy podstawowe, w których znajdziemy marynarkę i spodnie. Najlepsze sklepy oferują możliwość wyboru jednej z dwóch opcji, co jest bardzo wygodne, jeśli nasze dziecko nie lubi nosić zbyt wielu warstw (częste o bardzo małych dzieci).

garnitur dla dziecka stroj na wyjatkowe okazje 7Tak jak u osób dorosłych, dzieciom należy zapewnić komfort użytkowania. Dlatego modelowy garnitur dziecięcy powinien być stworzony z niegniotliwego materiału, który pozwoli na bieganie, zabawę i harce bez obawy, że podczas ceremonii maluch będzie wyglądał nieporządnie. Powinien być jednak również wygodny i naturalny, dlatego dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o dobór materiału jest zastosowanie dużego procentu wełny (powyżej 30%) zmieszanej z wysokiej jakości tworzywami, jak np. acetat, poliester, lurex, wiskoza.

Oprócz tego garnitur dla dziecka powinien być wyposażony w elastyczną gumkę , która nie będzie uciskać brzuszka, a co za tym idzie – zapewni swobodę ruchów. Pozostałe elementy garnitury odpowiadają tym u osób dorosłych: klapy, guziki oraz wykończenia.

Dzięki tym rozwiązaniom nasza pociecha będzie wyglądać elegancko na ważnych uroczystościach, a przede wszystkim będzie czuć się komfortowo mogąc biegać i bawić się w dzień uroczystości.

Modini.pl – Garnitury i smokingi dla dzieci