Zapewne niejednokrotnie wybór urlopu był powodem ostrej różnicy zdań w Twoim domu. Oczywiście wynika to z faktu, iż ilu ludzi, tyle preferencji. Jeden marzy o wylegiwaniu się na plaży, aby zregenerować siły i naładować akumulatory na kolejny rok. Drugi natomiast woli spędzić urlop bardziej aktywnie i nie potrafi wysiedzieć na plaży, gdy z nieba leje się żar. Oczywiście każdy ma prawo wyboru. Zawsze można pojechać w dwie różne strony. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie i zawsze należy szukać kompromisów.

Lokalne biura oferują wiele atrakcji, dzięki którym nawet najbardziej wymagający turysta będzie zadowolony z urlopu. Dzięki tym atrakcjom zadowolona będzie zarówno osoba, która chce wypocząć pod palemką jak również miłośnik przygód.

Poniżej prezentujemy kilka atrakcji, z których warto skorzystać na wakacjach w poszczególnych krajach:

Chorwacja – głównym atutem tego kraju są liczne parki narodowe, dlatego warto wybrać się na spacer do przynajmniej jednego z nich. Maszerowanie wśród zieleni, pomiędzy drzewami, które chronią od palącego słońca sprawi, że czas upłynie szybko, a przy okazji będziesz mogła podziwiać cuda natury. W tym miejscu naprawdę możesz poczuć się jak w raju.

Grecja – to kraj wyspiarski i bardzo dużo lokalnych biur oferuje rejs statkiem na sąsiednie wyspy (Rodos proponuje rejs na Symi, a Kreta na popularną Santorini lub mniej znaną Elafonissi). Ze statku możesz podziwiać piękną panoramę kamienistych wybrzeży, wyłaniających się wprost z turkusowej tafli morza. Czasami biura również kuszą obietnicą kąpieli w krystalicznie czystych wodach – skok do wody prosto ze statku! Wpływanie do skalnych jaskiń to też nie lada atrakcja. Wśród ofert jakimi kusi Grecja są także trekkingi po skalnych wąwozach.

Egipt – tutaj również masz ogromny wybór atrakcji. W ofercie znajdziesz między innymi: safari – w tym przejażdżka na quadach lub wielbłądach po bezdrożach pustyni, lot balonem, górską wspinaczkę, przejście przez kanion, nurkowanie i pływanie z delfinami.

Turcja – podobnie jak w Egipcie możesz wybrać się na safari. Warto też skorzystać z wizyty w łaźni tureckiej, a bardziej odważnym polecamy rafting, czyli spływ po rwącej rzece.

Hiszpania – tutaj głównie możesz skorzystać z przeróżnych sportów wodnych dostępnych na plażach. My zdecydowanie polecamy parasailing, czyli lot nad morską taflą.

Nasza rada:
Przed wyjazdem koniecznie sprawdź co mają do zaoferowania miejscowe biura. Na pewno znajdziesz coś dla siebie, a wakacje w Egipcie czy na Teneryfie z pewnością nie będą kojarzyły Ci się wyłącznie z leżeniem na plaży czy przy hotelowym basenie. No chyba, że z takim zamiarem jedziesz na wakacje:)