Okres świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas. Nie zawsze jednak dane jest go nam spędzić z najbliższymi. Dla wielu osób grudzień jest czasem reperowania domowego budżetu. Urlopy wykorzystują oni na znalezienie dodatkowej pracy, nierzadko poza granicami kraju. Takie możliwości daje m.in. praca w opiece w Niemczech. Dlaczego niemieccy pracodawcy tak chętnie zatrudniają polskie opiekunki seniorów na Boże Narodzenie i gdzie szukać takich ofert?

Opiekunka na zastępstwo – praca dla chcących pracować w święta

W grudniu na wielu portalach ogłoszeniowych pojawiają się liczne anonse poszukujące opiekunki seniora na zastępstwo. Najczęściej oferują one zatrudnienie na 2,3 lub 4 tygodnie, czyli na okres urlopu „głównej” opiekunki. Praca zastępczyni kończy się wraz z jej powrotem do Niemiec, do podopiecznego. Nie mniej jednak, mimo że kontrakt nie trwa długo, jest świetnym sposobem na podreperowanie domowego budżetu, a także sprawdzenie, czy opieka nad seniorem jest zajęciem, które chce się wykonywać w przeszłości.

Gdzie szukać dodatkowej pracy w opiece na święta?

Gdzie szukać ofert pracy opiekunki na zastępstwo?

ofertami pracy w opiece w Niemczech można zapoznać się na portalach ogłoszeniowych, forach, grupach tematycznych na mediach uspołecznionych. Najlepiej jednak pracy szukać przy pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa. Dzięki temu ma się pewność, że zatrudnienie będzie legalne, otrzyma się umowę i wszelką pomoc w zorganizowaniu wyjazdu, a także na miejscu pełnienia obowiązków. Legalne zatrudnienie to także gwarancja wypłacenia pensji oraz ubezpieczenia.

Kiedy zacząć szukać pracy opiekunki na zastępstwo?

Wiele agencji już teraz na swoich stronach publikuje anonsy z pracą na zastępstwo. Chcąc skorzystać z takiej opcji, warto więc jak najszybciej rozpocząć proces rekrutacji. Nie jest ona czasochłonna ani trudna, wymaga jednak przedstawienia dokumentów potwierdzających doświadczenie, wykształcenie, a często też znajomość języka niemieckiego.

Gdzie szukać dodatkowej pracy w opiece na święta?

Opieka nad seniorem na zastępstwo – dlaczego i czy warto?

Opieka nad osobą starszą na zastępstwo to okazja do sprawdzenia się w tej pracy i ocenienia, czy z branżą tą wiąże się swoją przyszłość. Krótki 2 lub 3 tygodniowy wyjazd jest również okazją do sprawdzenia, jak się odnajdujemy w obcym kraju, w nowej kulturze z dala od bliskich. Duże zainteresowanie opieką na zastępstwo nie wynika jednak tylko z możliwości sprawdzenia się, ale i dorobienia. Praca w okresie świąt w Niemczech jest lepiej wynagradzana. Opiekunki w tym czasie liczyć mogą zarówno na wyższe stawki godzinowe, jak i atrakcyjne premie.