Gorące źródła to wyjątkowa okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. W całej Europie bez trudu znajdziesz takie obiekty, dzięki którym możesz popluskać się w gorącej wodzie poza sezonem wakacyjnym. Gdzie leżą gorące źródła w Europie?

Gorące źródła w Polsce

Zanim wyruszysz szukać gorących źródeł za granicą, przyjrzyj się uważnie mapie swojej okolicy. W całej Polsce znajdziesz gorące źródła – od morza aż po Tatry możesz korzystać z dobrodziejstw gorącej wody płynącej z głębi ziemi.

Termy Uniejów w województwie łódzkim to piękny i nowoczesny ośrodek. W wodzie solankowej o temperaturze 34 stopni nie tylko się zrelaksujesz i wypoczniesz, ale i wyleczysz dyskopatię, nerwice, choroby skóry, nerwobóle i schorzenia reumatoidalne.

Geotermia Grudziądz to kolejny przykład na to, jak popularne są gorące źródła w Polsce. Woda o temperaturze 44 stopni wypełnia baseny, brodziki dla dzieci, basen zewnętrzny, a nawet przygotowany dla pływaków basen z przeciwprądem i zasilają solankowe groty.

Termy Maltańskie w Poznaniu to doskonałe miejsce do weekendowego wypoczynku. Potężny aquapark oferuje szereg basenów, kilka zjeżdżalni, łaźnie aromatyczne, sauny i centrum SPA.

Kolejne gorące źródła w Polsce znajdziesz tuż obok Warszawy – Termy Mszczonów oferują odwiedzającym kilka basenów z temperaturą wody od 24 aż do 34 stopni. Poza basenami w Mszczonowie znajdziesz kort tenisowy, trawiastą plażę, boiska do siatkówki czy plac zabaw dla dzieci, atrakcje w sam raz po wyjściu z wody.

Kolejnym punktem na liście polskich gorących źródeł są Termy Cieplickie w Jeleniej Górze. Nowy obiekt ustępuje wielkością innym termom w Polsce, jednak 6 basenów (w tym 1 zewnętrzny) to i tak kusząca propozycja dla spragnionych ciepłej wody.

Termy Rzymskie w Pałacu Saturna warto odwiedzić nie tylko ze względu na baseny z gorącą wodą. Leżące w śląskiej Czeladzi termy zbudowano w oparciu o ryciny pompejskich term, co daje sporo charakteru temu obiektowi. Poza klasycznymi basenami możesz do woli przebierać w saunach parowych i suchych, łaźniach suchych, ziołowych, błotnych i innych!

Oczywiście to tylko czubek góry lodowej gorących źródeł – gorące źródła w Polsce znajdziesz także w innych miastach, wystarczy poszukać!

Gorące źródła w Europie

Łaźnia Gellerta na Węgrzech to idealne miejsce, jeśli chcesz tanio i komfortowo wypocząć. Loty do Budapesztu kosztują grosze, podobnie noclegi i wejściówki na basen – jeśli dobrze poszukasz, to w cenie godzinnego biletu na polską termę w Budapeszcie odwiedzisz basen i przenocujesz!

Islandzka Błękitna Laguna to dowód na to, jak piękne są islandzkie krajobrazy. Ogromne baseny ciągnące się niemal po horyzont przyciągają tysiące turystów. Błękitna Laguna to geotermiczne SPA, położone 40km od stolicy Islandii.

pumakkale turcja banner

Leukerbad, Szwajcaria – gorące źródła o temperaturze wody między 38 a 43 stopni. Ulokowane w samym środku Alp Berneńskich przyciągają turystów od wielu lat (a zdrowotne właściwości 65 źródeł zasilających Leukerbad odkryli podobno antyczni Rzymianie!) i pozwalają na pływanie w gorącej wodzie, gdy wokół leży śnieg.

Bad Kleinkirchheim to kolejny alpejski ośrodek. Położone w Austrii termy oferują odwiedzającym wodę o temperaturze 36 stopni, okraszone widokiem na ośnieżone Alpy.

Włoska Saturnia oferuje odwiedzającym siarkowe źródła geotermalne o temperaturze 38 stopni. Siarka jest słowem-kluczem w tym ośrodku – choć naturalne baseny z siarkową wodą wyglądają pięknie, sama woda ma bardzo specyficzny, nieprzyjemny i trudny do zmycia zapach – warto mieć to na uwadze i nie planować eleganckich kolacji tuż po wizycie.

Niemieckie Termy Europa to kolejna miejscowość korzystająca z alpejskich gorących źródeł. Tuż przy granicy z Austrią i Czechami znajdziesz 19 basenów o łącznej powierzchni 3000m2, oczywiście dopełnionych szeroką ofertą SPA.

Bath w Wielkiej Brytanii gościło w swoich gorących źródłach rzymskich żołnierzy, strzegących Cesarstwa Rzymskiego. Obecnie kąpielisko jest jak najbardziej unowocześnione, z atrakcją w postaci gorącego basenu ulokowanego na dachu obiektu – dzięki czemu zanurzona w gorącej wodzie możesz podziwiać panoramę miasta.

Bains De Dorres w Pirenejach, niedaleko granicy francusko-hiszpańskiej jest oczkiem w głowie Francuzów. Woda o temperaturze 37-40 stopni przyciąga nie tylko turystów – Francja wysyła swoich obywateli na turnusy wakacyjne, dbając, by o właściwy komfort obywateli zadbali lekarze i specjaliści. Dodatek w postaci widoku na pirenejskie doliny jest wisienką na torcie tego ośrodka.

Gorące źródła w Europie znajdziesz na każdym kroku – więc możesz spokojnie przebierać w ofertach, i wybrać sobie taki ośrodek, jaki sobie tylko wymarzysz!