Masz już dość matczynych rad o tym, jak bardzo Twój syn psuje sobie oczy od siedzenia przed komputerem i że w końcu może zająłby się czymś bardziej pożytecznym? Wiele rodzicielek zdziera sobie na tym jęczeniu głos, a ich dobre rady na niewiele się zdają. Czy jednak mają rację udzielając co rusz reprymendy swojemu dziecku w jednym i tym samym temacie? A może spojrzałyby na problem z innej strony i zobaczyły, że de facto nie jest on aż takim problemem? W niejednokrotnie może się wręcz okazać ogromną szansą, którą, nawet jeśli w tym momencie jej nie dostrzegasz, postaramy się Ci uzmysłowić. Zapraszamy do lektury wszystkie zmartwione mamy.

Komputer a zdrowie Twojego dziecka

Wielogodzinne siedzenie przed monitorem nikomu nie wychodzi na zdrowie. Doskonale wiesz o tym i Ty i Twoje dziecko, które choć teraz nie robi sobie z tego niczego, w przyszłości zacznie odczuwać negatywne skutki swojego postępowania.  Młodość jest jednak uparta i pewnych rzeczy jej nie przełożysz. Musisz więc nie tylko odłożyć na bok swoje zamartwianie się, lecz raczej próbować innego podejścia. Nie straszyć, lecz szukać alternatyw. Wygodniejsze krzesło, zachęcanie do wspólnej aktywności fizycznej, czy inne tego typu przejawy chęci poprawy stanu zdrowia Twojego dziecka, które większość dnia spędza na siedząco – pomyśl nad tym jak zachęcić młodego człowieka do ruchu. To przecież również szansa na wspólne spędzenie czasu i poprawienie relacji dziecko-rodzic.

Przekształć pasję w zawód

Boisz się, że wielogodzinne wpatrywanie się w ekran wpłynie niekorzystnie na naukę Twojego dziecka? A może powinnaś spojrzeć na to z innej perspektywy? Może właśnie ta pasja do gier komputerowych może być jeszcze bardziej rozwijana właśnie w kontekście przyszłej pracy i zawodu? Choć jeszcze Twojemu pokoleniu może się to nie mieścić w głowie, dziś informatycy, projektanci gier, aplikacji mobilnych i graficy komputerowi to zawody najbardziej pożądane na rynku! Kto wie, być może masz w domu małego geniusza, który odpowiednio pokierowany, zainteresuje się również procesem tworzenia takich gier?

Technikum informatyczne?

Siłą rzeczy nasuwa Ci się więc pytanie, gdzie pokierować swoje dziecko i jaką szkołę powinno wybrać? Zasadniczo ma dwie opcje: liceum z profilem informatycznym lub technikum informatyczne. Obie są dobrym wyjściem, które rozbudzi w młodym człowieku ukryte dotąd pasje i pomoże spojrzeć na nie z zupełnie innej strony. Kluczem do sukcesu jest jednak znalezienie szkoły, która posiada kadrę nauczycielską z pasją, która będzie potrafiła przekazać wiedzę w sposób niezniechęcający. Całe szczęście, takich szkół jest w naszym kraju coraz więcej.