Branża opiekuńcza w niedługim czasie zaczęła cieszyć się ogromną popularnością wśród pracowników z Polski, a wszystko to za sprawą oferowanych warunków zatrudnienia. Rzeczywiście mówi się, że praca opiekunki jest bardzo opłacalna, biorąc oczywiście pod uwagę średnie wynagrodzenie miesięczne i potencjalne perspektywy. Na tym aspekcie pragniemy skupić się w dzisiejszym artykule. Wskazujemy, ile zarabia opiekunka osób starszych w 2022 roku i na jakie udogodnienia może liczyć.

Praca dla opiekunek w Niemczech – wszystko, co musisz wiedzieć

Praca ze starszymi ludźmi to nie lada wyczyn. Na potencjalnych kandydatów czekać będą zupełnie nowe wyzwania, których charakter najczęściej uwarunkowany jest wymogami rodziny podopiecznego tudzież jego ogólnym stanem zdrowia. Oznacza to, iż współpraca z seniorem unieruchomionym, który jednocześnie zmaga się z chorobą nowotworową nakłada inne obowiązki aniżeli opieka nad podopiecznym z demencją. Wspominamy o tym z jednego prostego powodu – otóż przyszli opiekunowie zdają się zapominać, że nie każdy może pełnić tak wymagającą rolę. Osoby starsze bywają trudne we współpracy, a to natomiast często przekłada się na zdrowie psychiczne pracownika.

Rozważając podjęcie zatrudnienia w branży opiekuńczej, musisz pamiętać, że wysokie zarobki to nie wszystko, a już na pewno nie powinny one stanowić czynnika decydującego o dalszej ścieżce zawodowej. I choć aspekt finansowy brzmi naprawdę fajnie, przed podpisaniem umowy sprawdź, na czym polega praca opiekunki w Niemczech i jakie kwalifikacje są wymagane.

Zarobki opiekunki osoby starszej

Niemiecki rynek pracy od dawien dawna jest otwarty na lojalnych pracowników z Polski, czego dowodem są liczne oferty pracy w Niemczech. Nie inaczej sytuacja wygląda, mówiąc o branży opiekuńczej. Opiekunka w Niemczech jest w stanie otrzymać pensję dwukrotnie wyższą aniżeli w Polsce. Wynagrodzenie miesięczne zazwyczaj oscyluje w przedziale 1400-1800 euro. Niewątpliwie nie jest to niska kwota! Po więcej zajrzyj na stronę opieka w Niemczech – oferty pracy prywatnie.

Skąd wynikają wskazane przez nas widełki płacowe? Pośredniczące agencje zatrudnienia kładą szczególny nacisk na profesjonalizm potencjalnych kandydatów. Zwracają też uwagę na posiadane kwalifikacje tudzież cenne w branży doświadczenie, które przekładają się na wysokość wynagrodzenia. Profesjonalna opiekunka do seniora, która przeszła liczne kursy z zakresu pierwszej pomocy, zna język niemiecki na poziomie średniozaawansowanym i od lat działa w branży, będzie mogła liczyć na wyższe zarobki aniżeli osoba, która dopiero stawia pierwsze kroki.

Bez obaw – brak doświadczenia na podobnym stanowisku lub nikłe umiejętności językowe nie są równoznaczne z odrzuceniem Twojej aplikacji. Pracownicy z Polski są bardzo pożądani, co więcej – pośredniczące agencje zatrudnienia coraz częściej proponują bezpłatne kursy dla przyszłych opiekunek. Wraz z trwaniem pierwszego zlecenia wszystkiego się nauczysz, współpraca z seniorem będzie mogła natomiast wejść na dobry tor.

Jak znaleźć pracę jako opiekunka osoby starszej? Nasze wskazówki

Decyzja o wyjeździe za granicę podjęta? Nie pozostaje zatem nic innego, jak znaleźć odpowiadającą Twoim oczekiwaniom ofertę. Z naszej strony możemy polecić współpracę z pośredniczącą agencją zatrudnienia, która zorganizuje wyjazd do Niemiec i zapewni wsparcie podczas trwania zlecenia. Dlaczego to dobry pomysł? Profesjonalny pośrednik doskonale wie, co robi. Ty natomiast nie będziesz musiała martwić się o potencjalne komplikacje, które często mają miejsce, poszukując zatrudnienia na własną rękę.

Stanowczo odradzamy poszukiwania pracy w Niemczech bez znajomości rynku. Niestety wciąż zdarza się, że po drugiej stronie ekranu czyha tzw. pracodawca oszust, co często skutkuje koniecznością podjęcia zlecenia bez umowy. Kara za pracę na czarno w Niemczech nałożona zostanie zarówno na nieuczciwego pracodawcę, jak i pracownika.

Jak widzisz, praca opiekunki w Niemczech rzeczywiście jest opłacalna. Możesz też liczyć na multum udogodnień, w tym darmowe zakwaterowanie i wyżywienie. Zastanów się, czy spełniasz wymagania obowiązujące na stanowisku i złóż aplikację.