Wiele kobiet będących w poważnym i ustabilizowanym związku zastanawia się, kiedy ich ukochany oferuje im pierścionek zaręczynowy i czy w ogóle do tego dojdzie. Oczywiście każdy mężczyzna jest inny i trudno znaleźć dowody nieomylnie świadczące o nadchodzących oświadczynach, jednak pewne zachowania mogą je sygnalizować.

Kontakty z rodziną

Mężczyzna, który poważnie myśli o swojej wybrance i planuje z nią wspólną przyszłość z całą pewnością będzie chciał przedstawić ją swoim najbliższym. Wspólne spotkania z rodzicami i rodzeństwem czy wyjścia w gronie przyjaciół to znak świadczący o tym, że traktuje Cię poważnie. Dotyczy to również kontaktów z Twoją rodziną – mężczyzna planujący oświadczyny dba o dobre relacje z bliskimi przyszłej narzeczonej, dlatego chętnie wybierze się z nią na obiad do rodziców.

Plany na przyszłość

Sygnałem, który może świadczyć o nadchodzących zaręczynach, jest też planowanie wspólnej przyszłości. Dotyczy to oczywiście nie tylko najbliższych wakacji, ale również poważnych decyzji, jak np. kupno mieszkania czy zamieszkanie razem.

Dziwne zachowanie

Większość panów bardzo poważnie traktuje kwestię zaręczyn, dlatego oświadczyny wiążą się u nich z niemałym stresem. Jeśli Twój ukochany częściej niż zwykle jest zamyślony i wydaje się spięty, a jednocześnie obdarza Cię czułością, może to być spowodowane zamiarem poproszenia Cię o rękę.

Mówienie o ślubie

Panowie nie zainteresowani małżeństwem z całą pewnością nie będą podejmować tematu ślubu i wesela. Jeśli więc Twój wybranek nagle zaczyna o tym mówić, powinno Ci to dać do myślenia. Takie rozmowy to również okazja do „wybadania terenu” – nikt nie chce być odrzucony, dlatego mężczyźni w ten sposób próbują sprawdzić jaki jest stosunek ukochanej do instytucji małżeństwa i przyszłego wspólnego życia.

Interesowanie się biżuterią

Zdecydowana większość mężczyzn nie interesuje się biżuterią swoich ukochanych. Wyjątkiem są panowie, którzy zamierzają oferować wybrance prezent w postaci ozdób albo – oświadczyć się. Przyjęło się, że oświadczyny powinny być dla przyszłej narzeczonej niespodzianką, dlatego też mężczyźni starają się dyskretnie poznać gust swojej dziewczyny i oczywiście znaleźć odpowiedni rozmiar – wszystko po to, aby pierścionek zaręczynowy w pełni odpowiadał jej oczekiwaniom i jeśli to możliwe – nie wymagał poprawek. Niektórzy panowie decydują się na coś wyjątkowego i wybierają biżuterię oryginalną, jaką można obejrzeć na http://www.inneobraczki.pl/pierscionki-zareczynowe/.

Jasna informacja

Zaręczyny to niewątpliwie ważny, ale jednocześnie radosny moment w życiu każdej pary. Dlatego też niektórzy panowie nie potrafią swoich planów utrzymać w tajemnicy i wspominają o oświadczynach partnerce, aby się z nią podzielić tą radością. Oczywiście pomimo takich informacji zaręczyny mimo wszystko bywają zaskakujące, zwłaszcza jeśli ukochany zaplanuje je w odpowiedni sposób. Wbrew pozorom jest to możliwe, a nieoceniona pomoc rodziny, przyjaciół i znajomych gwarantuje pełen sukces i prawdziwą niespodziankę.