Według badania TNS Pentor wśród polskich singli przeważają zwykle singielki – jest ich aż 60 proc. Singielki mają statystycznie powyżej 25 lat, pracują w wielkich miastach i decydują się bycie singlem często w związku z tempem życia. Kiedy zbliża się 8 marca – Dzień Kobiet, singielki mogą się irytować otaczającym ich współczuciem, ponieważ według otoczenia nie mają z kim spędzić swojego święta. Nic bardziej mylnego – singielka może spędzić cudownie Dzień Kobiet…sama z sobą.

Jeżeli tegoroczny 8 marca, niedziela, to dla Ciebie dzień wolny, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś o wiele wcześniej go zaplanowała i solidnie odpoczęła od stresującej karuzeli wydarzeń w minionym tygodniu. Przez cały dzień możesz się skupić tylko na swoich potrzebach – zostać „niedzielnym egocentrykiem”. Poczuć, jak oddalają się od Ciebie wszelkie problemy, spływa z Ciebie zbudowane przez tydzień napięcie, niwelujesz przemęczenie. Przecież na to zasługujesz.

Poranek singielki

Zacznijmy od poranka. Powolnego przeciągania się w ciepłej pościeli, pierwszych promyków słońca, przebijających się nieśmiało przez firanki. Zaraz po wstaniu dopilnuj, aby nikt tego cudownego dnia Ci nie przeszkadzał. Wyłącz telefon, wszelkie komunikatory internetowe – tylko poinformuj ewentualnie najważniejsze osoby, że będziesz tymczasowo niedostępna. Nie będziesz rozpraszała się ciągłym zerkaniem na komórkę, Facebooka i do poczty. Kobieto, jest weekend, Dzień Kobiet – Twoje święto i dzień totalnego odpoczynku!

Dzień Kobiet dla singielki dobrze jest rozpocząć łykiem dobrze zaparzonej kawy lub herbaty i smacznym śniadaniem, na które możesz poświęcić więcej czasu niż zwykle. W Internecie znajdziesz mnóstwo ciekawych przepisów kulinarnych na Dzień Kobiet – wcześniej możesz zaplanować ucztę dla swojego podniebienia, jeżeli tylko lubisz czarować w kuchennych naczyniach.

Poczuj się piękna i wypoczęta

Promieniej blaskiem świeżości i relaksu. W leniwą i świąteczną niedzielę możesz przygotować sobie domowe SPA, czyli te wszystkie zabiegi, które potrafisz zrobić sama, ale ciągle nie masz na nie czasu. Musująca kąpiel z pachnącymi mydełkami i dobrą muzyką, odpowiednia maseczka na twarz, intensywny lub delikatny manicure & pedicure, balsamowanie całego ciała i wyjątkowy makijaż. Poczujesz się po nich jak nowo narodzona, natchnięta optymizmem, pozytywną energią do działania, a każde spojrzenie w lustro spowoduje tylko szeroki uśmiech w Twoim odbiciu.

Upominki od siebie dla siebie

Kobiety wiedzą, że nic tak bardzo nie poprawia humoru, jak zakupy. Nie trzeba od razu wydawać majątku – już niewielki drobiazg może poprawić Ci samopoczucie, zwłaszcza jeżeli długo chodził Ci po głowie.

Jeżeli już się zrelaksowałaś, wyglądasz pięknie i czujesz się swobodnie, dobierz z szafy specjalny outfit na ten dzień. Poświęć czas na jednoosobowy pokaz mody przed lustrem i spróbuj skompletować oryginalny strój. Czy już wiesz, czego Ci brakuje? Pewnie wielu rzeczy, nawet jeżeli szafa jest wypchana po brzegi…ale spróbuj zdecydować się na chociaż jedną i ze swoimi marzeniami udaj się na popołudniowe zakupy.

Możesz być minimalistką i stwierdzić, że nie potrzebujesz już absolutnie żadnego ubrania. A może marzy Ci się coś innego? Zastanów się, co ostatnio przykuło Twoją uwagę. Jeżeli masz praktyczną naturę i robisz tylko głęboko przemyślane zakupy, z pewnością w sekundę przyjdzie Ci do głowy upominek, który ułatwi i umili Ci życie.

Oddaj się swojej pasji

W tygodniu możesz mieć tak napięty grafik, że może Ci brakować wolnego czasu i związku z tym znowu nie poświęcisz swojej pasji tyle czasu, ile byś chciała. Wolny dzień to idealny moment na realizację swoich zaniedbanych zainteresowań. Muzyka? Fotografia? Książki? Filmy i seriale? Hand made i decoupage? Dzień dla artystycznej duszy? Koniecznie znajdź chwilę dla swojej pasji w Dniu Kobiet, aby dopełnić satysfakcji z relaksu.

Wieczór dla singielki

Kiedy niedziela dobiega końca i kończymy już świętować już Dzień Kobiet, nieuchronnie musimy przygotować się na poniedziałek. Mówi się, że nikt nie lubi poniedziałków – jednak myślimy, że po cudownym dniu wypoczynku, pielęgnowania siebie i po głębokim oddechu od codziennego zabiegania o wiele łatwiej jest powrócić do pracy. Ze świeżą energia, podbudowaną pewnością siebie i zaraźliwym uśmiechem.

Wieczorową porą udaj się do tylko Twojego miejsca relaksu – łazienki. Jeżeli masz ochotę, zafunduj sobie drugą kąpiel w bąbelkach, z otulającą ciało pianą i aromatycznym zapachem ulubionego płynu do kąpieli. Po kąpieli możesz otulić się puszystym kocem, włożyć ulubione kapcie, zasiąść w wygodnym fotelu z miękkimi poduszkami i włączyć film, który od dawna chciałaś obejrzeć.

Dopiero potem włącz telefon, komputer, przygotuj się na poniedziałkowy dzień. Po takim odpoczynku nie jest możliwe, aby stanęło przed Tobą wyzwanie, którego nie dałabyś rady zrealizować!