Jesteś nieśmiała, a chciałabyś kogoś poznać? A może uważasz, że to Ciebie należy adorować? Jeśli tak, to czas, abyś zmieniła swój sposób myślenia! Właśnie dla Ciebie mamy 4 proste zasady dzięki którym nauczysz się, jak skutecznie flirtować…

Zasada nr 1 – Przejmij inicjatywę

Przecież zdajesz sobie sprawę, jakie to fajne uczucie jeśli wiesz, że się komuś podobasz, prawda? Tym razem to Ty pokaż komuś, że podoba się Tobie lub, że chcesz poznać go bliżej. Jeśli to zrobisz poczujesz, że masz kontrolę nad swoim życiem i to od Ciebie zależy jak i z kim spędzisz swój wolny czas. Bądź pewna siebie – przecież znasz swoją wartość.

Jeśli zdarzy się, że ktoś sprawi Ci przykrość i Ci odmówi – a takie ryzyko również istnieje, nie rezygnuj od razu, tylko pomyśl ile stracił! Pamiętaj, że bierna postawa wynikająca z nieśmiałości czy z własnego ego skazuje na samotność.

Zasada nr 2 – Po prostu flirtuj

Spojrzenie? Uśmiech? A może subtelny żart lub aluzja? To wszystko, to do niczego niezobowiązujący flirt. Ważne, żebyś zachowywała się naturalnie.

Flirt jest sztuką, która daje prawdziwą przyjemność i wzmacnia poczucie wartości. Nie rób tylko niczego na siłę i wbrew sobie. Jeśli nawet na początku będzie Ci trudno z czasem dojdziesz do wprawy. Poznasz swoje reakcje i zobaczysz, że to fajna przygoda.

Zasada nr 3 – Chodź na randki

Nie każda osoba, którą spotkasz lub z którą się umówisz będzie tą wymarzoną. Nie licz od razu na wielkie porywy serca i dozgonną odwzajemnioną miłość – choć w życiu zdarzają się również romantyczne historie. Jednak dla większości osób życie jest mniej łaskawe i zanim znajdziesz odpowiedniego partnera niestety musisz się troszkę naszukać.

Randki to coś naprawdę fajnego. Samo przygotowywanie się do randki to okazja by zadbać o swój wygląd, a tym samym podnieść swoją samoocenę. Kilka relaksacyjnych i upiększających zabiegów, nienaganny makijaż i nowy ciuszek sprawią, że poczujesz się niezwykle atrakcyjnie. Gdy już wiesz, jak skutecznie flirtować, na randce stres Ci nie zagrozi.

Na samym spotkaniu nie staraj się wywrzeć na siłę dobrego wrażenia. Po prostu bądź sobą. Słuchaj i obserwuj drugą osobę, a co najważniejsze zwróć uwagę czy dobrze czujesz się w jej obecności. Przecież nie musisz się od razu wiązać się z kimś na stałe. To tylko randka! Jeśli spotkanie okaże się porażką – a i takie zapewne już też Ci się zdarzały – poproś koleżankę, aby zadzwoniła do Ciebie np. po godzinie. Jeśli randka okaże się katastrofą delikatnie będziesz mogła się z niej ulotnić.

Zasada nr 4 – Ciesz się seksem

Jesteś dorosłą osobą, a seks dla przyjemności nie jest niczym złym. Pamiętaj tylko by nie robić nic wbrew sobie, a już na pewno nie robić niczego by spełnić jedynie czyjeś oczekiwania. Realizuj swoje potrzeby i fantazje, ale jednocześnie szanuj również swoje ciało. Wszystko jest dla ludzi, ale należy też umieć zachować umiar.

Każdy do seksu podchodzi nieco inaczej. Jedni go unikają, gdyż zżerają ich kompleksy, inni z kolei traktują seks jako odreagowanie i rozładowanie napięcia, a ciało traktują przedmiotowo. Niestety jedno i drugie podejście nie jest właściwe. Nie trzeba kogoś kochać, by czerpać z seksu przyjemność. Trzeba natomiast umieć się szanować i rozumieć swoje potrzeby.

źródło: Maria Rotkiel – „Nas dwoje czyli miłosna układanka”