Zjeżdżalnie do domu i ogrodu cieszą się ogromną popularnością, w szczególności, że maluchy uwielbiają się na nich bawić. Ogrom rozrywki, jaką te zabawki dostarczają, wywołuje u nich uśmiech od ucha do ucha, a przecież na tym też rodzicom zależy. Wybór zjeżdżalni do domu, czy ogrodu powinien być jednak odpowiednio przemyślany. Warto wiedzieć, na jakie aspekty zwrócić uwagę, aby były one w pełni bezpieczne dla pociech na nich się bawiących.

Zjeżdżalnia dla dzieci dopasowana do wieku

Zjeżdżalnie do domu dla dzieci to jedna z najwspanialszych zabawek dla nich. Jej wybór nie jest jednak prosty i powinien być odpowiednio przemyślany. Zaletą tego typu gadżetów jest to, że można je ustawić zarówno w domu, jak i w ogrodzie, pod warunkiem, że wybierze się model z plastiku lub lekkiego drewna. Zjeżdżalnie do domu, czy też do ogrodu powinny być przede wszystkim dostosowane do wieku malucha. Idealnym rozwiązaniem dla najmłodszych jest zakup zabawek, które mają maksymalnie dwa schodki i nie są zbyt wysokie. Istotne w tym przypadku jest to, czy mają one szerokie stopnie oraz wyższe boczne ścianki, które będą zabezpieczać dziecko podczas zjeżdżania. Takie zjeżdżalnie do domu oraz ogrodu dostępne są między innymi w sklepie https://misioohandmade.pl/zjezdzalnie-drewniane-zabawki/.

Dla nieco starszych dzieci, które są już w wieku przedszkolnym lub szkolnym, warto kupić nieco większy model zjeżdżalni. Dla starszaków można także mocować zabawki dłuższe i na wyższej wysokości, co dostarczy im znacznie więcej rozrywki. Zjeżdżalnie o długości 3 metrów można montować nawet na wysokości półtora metra. Pytanie, jakie często się pojawia, to także te, gdzie postawić zabawkę? Małe modele można ze spokojem ustawić w domu, jednak te większe z racji swoich gabarytów potrzebują więcej przestrzeni – w ich przypadku świetnie sprawdzi się wydzielony teren do zabaw w ogrodzie. Należy jednak pamiętać, aby mieć stale na oku bawiące się na zjeżdżalni dzieci, aby w razie konieczności szybko zareagować.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy na zjeżdżalni?

O bezpieczeństwo dzieci, które będą bawić się na zjeżdżalni do domu lub ogrodu, można zadbać już na etapie jej montowania. Warto pamiętać podczas mocowania zabawki o tym, że nie powinno się zostawiać szczeliny między ślizgiem a podłożem. W ten sposób można zapobiec niebezpiecznym sytuacjom. W ofertach wielu sklepów można zakupić dodatkowe rączki i uchwyty, które pozwolą pewniej i bezpieczniej wdrapać się dziecku na szczyt zjeżdżalni i zająć prawidłową pozycję. Warto także zaopatrzyć się w specjalną matę antypoślizgową, która będzie absorbować wodę, a jest to bardzo istotne w przypadku zabawek montowanych w ogrodzie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając zjeżdżalnię dla dzieci?

Przed zakupem zjeżdżalni do domu lub ogrodu niezbędne jest zachowanie bezpieczeństwa dziecka. Należy więc sprawdzić wszelkie certyfikaty, normy oraz atesty, dzięki którym rodzice mają pewność, że zabawka spełnia wszystkie wymagania prawne. Najważniejszym certyfikatem jest TUV NORD oraz CE. Produkt, który je posiada, będzie w pełni bezpieczny i wysoce wytrzymały. Ponadto rodzice będą mieli pewność, że zjeżdżalnia jest wykonana z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów. Warto także zwrócić uwagę na nominalne obciążenie, jakie może wytrzymać zabawka. Większość modeli jest w stanie utrzymać od 50 do 80 kilogramów wagi. Ponadto zdecydowanie bardziej poleca się zjeżdżalnie drewniane, aniżeli plastikowe, ponieważ drewno jest znacznie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i wygląda estetyczniej.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj