Wakacje właśnie się rozpoczęły. Twoje dzieci z niecierpliwości przestępują z nóżki na nóżkę, a Ty stajesz przed dylematem – jakie zabawki zabrać na wakacje? Czym dzieci będą chciały się bawić, co będzie zbędne? I choć dzieci przynoszące kolejne niezbędne zabawki do spakowania wcale sprawy nie ułatwiają, skorzystaj z naszej ściągi!

jakie zabawki zabrac na wakacjeZestaw do zabaw w piasku to dla każdego dziecka must-have. Niezależnie od tego, czy jedziesz nad morze, nad jezioro czy po prostu w okolicę, w której będzie piasek – łopatka, grabki, wiaderko i foremki sprawdzą się znakomicie. Dzieci uwielbiają piasek, więc jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki zabrać na wakacje – śmiało sięgnij po zestaw do piasku.

Na wyjazd nad wodę zaopatrz dziecko w piłkę plażową i sprzęt do pływania. Okularki, sprzęt do nurkowania i rękawki umilą zabawy w wodzie i sprawią, że dziecko będzie bezpieczniejsze.

Po zabawie dziecko będzie wykończone, a w nowym otoczeniu może nie czuć się dobrze. Zabierz więc ulubioną maskotkę i książeczkę, której treść dziecko zna. W ten sposób wieczorne usypianie umęczonego całodziennymi szaleństwami malucha będzie znacznie łatwiejsze.

W bagażu zostaw nieco miejsca na nowe zabawki. Na pewno któregoś razu zapomnisz zabrać na plażę wiaderka i łopatki i będziesz musiała je kupić już na plaży. Jednak w takich nieplanowanych zakupach nie zapominaj o bezpieczeństwie!

Polski producent zabawek, firma Wader, przestrzega – zawsze czytaj etykiety zabawek. Nawet, jeśli jest to „tylko” dmuchane koło czy plastikowa foremka, powinnaś zwrócić uwagę na obecność oznaczeń: przeznaczenia zabawki, sugerowanego wieku dziecka, oznakowania CE, informacji i ostrzeżeń dotyczących zabawki. W końcu poza dobrą zabawą i radością z nowej zabawki chodzi o bezpieczeństwo i komfort dziecka.

Przykładowa lista zabawek:

  • ulubiona przytulanka,
  • zabawki do piasku – łopatki, grabki, wiaderka i foremki,
  • zeszyt, kolorowanka, kredki,
  • książeczka do czytania,
  • edukacyjne gry (najlepiej w wersji podróżnej),
  • piłka,
  • plecak na skarby.

Mamy nadzieję, że uzbrojona w wiedzę na temat tego, jakie zabawki zabrać na wakacje, bez problemu zapakujesz się na letni wyjazd. Udanych wakacji!