Jędrne pośladki to marzenie każdej z nas. Zgrabna pupa nie tylko kusi i przyciąga wzrok, ale też podnosi naszą samoocenę, Jednak by móc się chwalić jędrnymi pośladkami do późnej starości, trzeba jak najwcześniej zacząć o nie dbać…

Ruch to podstawa

cwiczenia na jedrne posladki

Podstawą walki o zgrabną pupę jest ruch. Jako, że pośladki składają się z mięśni pokrytych tkanką tłuszczową, ich formowanie odpowiednim zestawem ćwiczeń jest oczywistym wyborem. Niemal każda forma ćwiczeń sprzyja rzeźbieniu pośladków. Już wchodzenie i schodzenie po schodach czy napinanie pośladków podczas siedzenia na krześle (napinasz pośladki, przytrzymujesz przez kilka sekund, i tak 20-30 powtórzeń, kilka razy dziennie), a nawet jazda na rowerze, spacery i pływanie sprawią, że w niedługim czasie Twoja zgrabna pupa będzie zachwycała każdą osobę, która na nią spojrzy.

Dieta

Jędrne pośladki są trudne do utrzymania ze względu na specyfikę tej okolicy Twojego ciała. Tkanka tłuszczowa gromadzi się tam chętnie, jednak niespecjalnie daje się szybko spalić… Dlatego będziesz musiała zadbać o właściwą dietę, by ograniczyć sobie problemów.

Na cenzurowanym znajdą się na pewno tłuszcze i fast-foody. Białe pieczywo zastąp pełnoziarnistym, a czerwone mięsa kurczakiem i morskimi rybami (są najzdrowsze). Dla oczyszczenia organizmu pij dużo wody i jedz świeże owoce.

Zabiegi pielęgnacyjne

Aby zgrabna pupa nie zmieniła się w ciut za dużą i obwisłą, stosuj regularnie kosmetyki pielęgnacyjne. Piling i masaż pośladków szorstką rękawicą pobudzi mikrokrążenie, i ułatwi przemianę materii.

Zimne natryski na pośladki brzmią drastycznie, ale to dobry sposób na zachowanie ich jędrności. Chodzi bowiem o to, że organizm w naturalny sposób dąży do utrzymania stałej temperatury ciała, więc w takiej drastycznej sytuacji sięgnie po zapas energii z tkanki tłuszczowej.

Po kąpieli wmasuj w pośladki krem nawilżający, następnie owiń je folią (jak przy body wrappingu) i wejdź na parę minut pod koc. Pory skóry rozszerzą się i poprawią wnikanie kremu w głębokie warstwy skóry.

Twoimi sprzymierzeńcami w walce o zgrabną pupę są kosmetyki ze składnikami, które stymulują krążenie krwi, zapobiegają obrzękom i pomagają niwelować cellulit.:

  • kofeina,
  • ekstrakt z bluszczu,
  • ekstrakt z miłorzębu japońskiego
  • ekstrakt z kasztanowca.