Lato już dawno odeszło w niepamięć, a panująca za oknem aura sprawia, że tracimy energie do działania. Źle wpływa na nas nie tylko pogoda, ale także wcześniej zachodzące słońce. Choć wakacje już się skończyły, to sezon wyjazdowy wciąż trwa. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie teraz spakować walizki i udać się na błogi wypoczynek. Nie masz dzieci, zobowiązań, a szef nie będzie robił Ci problemów z urlopem? Pakuj walizki, Zanzibar już na Ciebie czeka!

Z czym kojarzy nam się Zanzibar?

Wysypane białym miękkim piaskiem plaże, turkusowe morze i cień kokosowych palm – to ukaże się Twoim oczom po przybyciu na miejsce. Zanzibar to wymarzony kierunek klientów Dreamtours.pl – wszystkich tych, którzy po prostu chcą wypocząć. Można tam przez cały dzień leżeć, czytać książkę na leżaku, opalać się i po prostu leniuchować.

Zanzibar ma do zaoferowania turystom całe mnóstwo atrakcji, z których warto skorzystać w wolnym czasie. Jeśli wolisz aktywnie spędzać czas lub chcesz od czasu do czasu błogie leniuchowanie przeplatać wycieczkami, to poniżej znajdziesz propozycje rozrywek, które warto zrealizować.

depositphotos 17689035 original

Co robić w wolnym czasie na Zanzibarze?

Na pierwszym miejscu Twojej listy miejsc wartych odwiedzenia bez wątpienia powinno znaleźć się Stone Town. „Kamienne miasto”, a zarazem najstarsza część stolicy Zanzibaru urzeka labiryntem malowniczych uliczek, pałacyków, willi i bazarków.

Z pobytu na Zanzibarze z pewnością ucieszą się miłośnicy aktywnych form spędzania wolnego czasu. Można tam choćby nurkować i oglądać podwodny świat. Jego bogactwo jak magnes przyciąga także osobników czerpiących przyjemność z robienia zdjęć pod wodą. Woda jest tutaj bardzo ciepła, a najwyższe wskazania termometru możemy zaobserwować pomiędzy styczniem a marcem, kiedy to potrafi mieć nawet 30 st. C.

Lubisz delfiny? W pobliżu wioski Kizimkazi jest miejsce potocznie nazywane Zatoką Delfinów. Jeśli tylko chcesz, możesz wziąć udział w wycieczce łodzią płynącą tuż obok stad tych uwielbianych przez turystów ssaków.

Popularne są też wieczorne przejażdżki łodzią, kiedy można docenić urok roztaczających się wokół widoków. Przepiękne plaże Nungwi i Kendwie musisz zobaczyć na własne oczy, by przekonać się, o czym mowa. Dodatkowo w niewielkiej wiosce Nungwi możesz poznać tajniki budowy łodzi dhow, czyli tradycyjnych żaglowców, które od wieków pływają między Zanzibarem i krajami arabskimi.