Jestem singielką z wyboru

  Coraz więcej kobiet decyduje się na życie w pojedynkę. Mają super pracę, dobre zarobki, życie kręci się tylko wokół nich. Nie mają zamiaru wiązać się „z byle kim”. Otaczają się przyjaciółkami, które są, także wolne, szukają wspólnych zainteresowań i utwierdzają się w tym, że dokonały właściwego wyboru.

  Dlaczego kobiety decydują się na życie w pojedynkę?

  Dotychczas żyliśmy w przekonaniu, że kobiety to słaba płeć. Nie miały zbyt dużych wymagań wybierając partnera. Zakochiwały się i nie myślały o tym co je czeka, kiedy już powiedzą sakramentalne tak. Obecnie kobiety są bardziej wymagające i często sama miłość nie wystarcza, żeby wiązać się na całe życie. Kobiety mają coraz większą świadomość swoich potrzeb, a także mają wysokie poczucie własnej wartości. Są coraz lepiej wykształcone i wiele z nich zarabia dużo więcej niż niejeden dobrze wykształcony mężczyzna. Związek małżeński często kojarzy im się z usługiwaniem mężowi, a nie mają zamiaru tylko dogadzać i matkować.

  Dzięki temu, że są same mogą więcej czasu poświęcić na pracę, robienie kariery, a swój wolny czas poświęcić na rozrywkę.

  Kobiety szukają mężczyzny idealnego

  Kobiety, które są samotne, często powtarzają, że nie ma dla nich odpowiedniego faceta. Są często zbyt wymagające i negatywnie nastawione do mężczyzn. Bywa, że szukają dziury w całym – a to mówi nie tak, a to jego zachowanie jest nieodpowiednie, a to nie ma odpowiedniej pracy itd. A kobiety chcą mieć przy sobie partnera kulturalnego, zaradnego, czułego, odpowiedzialnego, ambitnego, dbającego o siebie, o dom, rodzinę… Niestety jak to w życiu bywa chodzących ideałów nie ma, a życie to jeden wielki kompromis.

  Samotna czyli szczęśliwa?

  Życie w samotności nie jest w ludzkiej naturze, a z psychologicznego punktu widzenia jest to stan bardzo niebezpieczny. Jednak są osoby samotne, które uważają się za osoby szczęśliwe. Takie osoby wybierają zupełnie inny styl życia. Często dużo podróżują, inwestują w swój rozwój, intensywniej angażują się w pracę, częściej spotykają się ze znajomymi, a zarobione pieniądze wydają tylko na siebie.

  Samotna w Polsce

  O ile w krajach europejskich samotna kobieta nie wzbudza sensacji, o tyle w Polsce nadal wygląda to zupełnie inaczej. Nie jesteśmy jeszcze na tyle przyzwyczajeni do singli, żeby się temu nie dziwić. W Polsce nadal „niestosowne” jest, aby kobieta sama pokazywała się w miejscach publicznych takich jak koncerty, przyjęcia towarzyskie czy imprezy rodzinne. A z kolei w towarzystwie, kobieta samotna uważana jest za „niebezpieczną”(może rozbić najbardziej szczęśliwy związek), dlatego też kobiety niechętnie zapraszają takie panie na imprezy towarzyskie.

  Bycie singlem to świadomy wybór i każdy ma prawo sam decydować jak chce żyć.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,861ObserwującyObserwuj