Dzieci, jak żadna inna grupa wiekowa są szczególnie narażone na ryzyko wypadków na drodze. Światła, pasy dla pieszych to duże wyzwanie dla ich żywiołowości i koncentracji. Spontaniczność najmłodszych w połączeniu z niewielkim wzrostem, brakiem umiejętności przewidywania zdarzeń na drodze często kończą się tragicznie. Dobra widoczność niejednokrotnie oznacza po prostu życie. A skoro o widoczności mowa, to udowodniono, że znacznie poprawiają ją gadżety odblaskowe, wśród nich kamizelki.

Z danych policji wynika, że rokrocznie na drogach dochodzi do tysięcy wypadków z udziałem dzieci, w których dziesiątki z nich ponoszą śmierć. Wiele z tych zdarzeń to skutek potrąceń na drodze z powodu niewłaściwej widoczności. Można by ich uniknąć, gdyby wcześniej dorośli bardziej zadbali o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zakładając im odblaski.

Kamizelka ostrzegawcza – wygoda i bezpieczeństwo w jednym

– Kamizelkami odblaskowymi dla dzieci powinni zainteresować się rodzice, dziadkowie, opiekunowie najmłodszych, a także osoby zajmujące się nimi instytucjonalnie: właściciele przedszkoli i żłobków. To gadżet odblaskowy, który znacznie poprawia widoczność dziecka na drodze i tym samym może uratować mu życie. Kamizelki ostrzegawcze są dostępne w kilku rozmiarach dla różnych grup wiekowych: maluchów od 2 do 4 lat, przedszkolaków od 4 do 9 lat, uczniów od 10 do 13 lat i gimnazjalistów od 13 do 16 lat – mówi Aneta Niciak z firmy KANDO Plus.

Kamizelki ostrzegawcze są zupełnie niekłopotliwe i w żaden sposób nie wpływają negatywnie na codzienne funkcjonowanie. Łatwo się je zakłada i są przewiewne. Pozwalają skórze oddychać nawet podczas upałów i nie krępują ruchów również założone na ciepłą kurtkę czy sweter. Dzięki możliwości wykonania indywidualnego nadruku, logo czy napisu (zgodnie z życzeniami i upodobaniami konkretnej grupy) podobają się dzieciom i są chętnie noszone. Taki spersonalizowany nadruk to dla opiekunów również konkretna pomoc w oznaczeniu i identyfikacji uczestników grupy szkolnej, przedszkolnej, czy stworzonej w ramach zajęć pozalekcyjnych.

kando plus kamizelki odblaskowe dla dzieci 2

Kamizelka ostrzegawcza z nadrukiem – niezbędne wyposażenie na początek roku

Kamizelka odblaskowa jest niezbędna podczas zabaw na powietrzu, w drodze z i do przedszkola, żłobka i szkoły, kiedy dzieci aktywnie uczestniczą w ruchu drogowym. Kamizelka ostrzegawcza dla dziecka powinna znaleźć się również w samochodzie każdego rodzica. Najmłodsi, podobnie jak dorośli są zobowiązani do zakładania kamizelki ostrzegawczej, zawsze po opuszczeniu pojazdu, gdy auto zatrzyma się na drodze w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy oczekujemy na przybycie policji czy służb drogowych po wypadku lub awarii poza wyznaczonym do postoju parkingiem czy miejscami obsługi klienta na autostradach.

Przed nami początek roku szkolnego, szybciej zapadający zmierzch, a także często niesprzyjające widoczności warunki atmosferyczne. Kamizelka, podobnie jak inne odblaski znacznie zwiększają odległość, z której kierowca może dostrzec dziecko na drodze. Taki dystans umożliwia kierowcy zmniejszenie prędkości, bądź wykonanie innego manewru pozwalającego uniknąć wypadku. W przypadku dzieci te kilka minut decyduje często o życiu. Kamizelka odblaskowa z nadrukiem i np.: naklejki odblaskowe powinny być niezbędnym dodatkiem do każdego spaceru, wyjścia i powrotu ze szkoły, spaceru w żłobku lub przedszkolu.