Dietetyk nie jest jednym z tych specjalistów, których odwiedzamy często i chętnie. Kojarzy się z problemami z odżywianiem i przede wszystkim otyłością. Jednak prawdą jest, że do dietetyka zgłaszać można się w wielu przypadkach, nie tylko w celu pozbycia się kilogramów.

Konsultacja dietetyczna podczas zmiany sposobu odżywiania

Obecnie wiele osób świadomie zmienia swoją dietę z myślą o zdrowiu, ale także aspektach moralnych. To przede wszystkim wegetarianie i weganie. W momencie, w którym decydujesz się na zrezygnowanie z jedzenia mięsa i produktów odzwierzęcych, wizyta u dietetyka jest jak najbardziej zasadna. Dlaczego? To właśnie on ułatwia odpowiednie ułożenie planu diety w sposób, który w żaden sposób nie zaburzy podaży składników mineralnych, odżywczych i witamin do organizmu. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że samo zrezygnowanie z mięsa nie jest zdrowym posunięciem. Białko należy zastąpić roślinnym odpowiednikiem w odpowiednich ilościach. Dietetyk jest osobą kompetentną, by stworzyć zbilansowaną dietę, a także przeanalizować badania krwi pod kątem niedoborów. Dlatego warto mieć je przy sobie.

Konsultacja dietetyczna a redukcja masy

Odchudzanie się na własną rękę może być niebezpieczne. Zwłaszcza biorąc pod uwagę wiele diet zyskujących rozgłos w Internecie, które nie są zdrowe dla organizmu i mogą powodować jego wycieńczenie. Aby bezpiecznie zredukować masę ciała i w żaden sposób nie zaszkodzić przy tym swojemu ciału, warto udać się na konsultację dietetyczną. To wtedy dietetyk wykona analizę składu ciała, która wskazuje nie tylko na masę całkowitą, ale również zawartość tkanki tłuszczowej, wody, ilość mięśni czy masę kości oraz stopień otłuszczenia narządów. Na podstawie analizy oraz wywiadu, dietetyk może udzielić porady z zakresu zdrowego odżywiania i stworzyć plan diety, która umożliwi bezpieczne zrzucenie masy ciała. Przychodnia Ochota jest jednym z miejsc, do którego możesz udać się na taką konsultację dietetyczną.

Konsultacja dietetyczna a choroby dietozależne

Istnieje szereg chorób, w których dieta stanowi jeden z niezbędnych elementów profilaktyki bądź procesu leczenia. Jednym z nich jest oczywiście otyłość jednak nie tylko. Do chorób dietozależnych zaliczyć można cukrzycę, celiakię, nadciśnienie tętnicze czy też choroby serca i układu krążenia. W takich przypadkach konieczne jest nie tylko udanie się do swojego lekarza specjalisty, ale także do dietetyka, który opracowuje odpowiedni plan żywieniowy zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem pacjenta. Przychodnia Warszawa Ochota umożliwia konsultacje dietetyczne w przypadku chorób dietozależnych.

Konsultacja u dietetyka jest zasadna nie tylko wtedy, gdy chcemy schudnąć. Warto zwrócić się do tego specjalisty właściwie we wszystkich przypadkach zmian diety czy chorób, które tego wymagają. Więcej na temat konsultacji z dietetykiem możemy przeczytać na stronie Cmp.med.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj