Mustela jest marką firmy Laboratoires Expanscience, która od 60 lat dba o delikatną skórę dzieci i ich mam. Podczas ciąży, skóra wymaga szczególnej dbałości, bowiem bardzo łatwo można dopuścić do powstania rozstępów na brzuchu, które później jest bardzo trudno zlikwidować. Formuła kosmetyków mustela jest przez cały czas udoskonalana, do kosmetyków wprowadza się do ich produkcji najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kosmetologii. Produkty są uznane za jedne z najlepszych, spełniają oczekiwania tysięcy kobiet na świecie. Stosowane u dzieci sprawiają, że skóra maluchów jest zdrowa i pozostaje w bardzo dobrym stanie – kosmetyki są rekomendowane przez specjalistów z dziedziny zdrowia.

Które kosmetyki są skierowane do dzieci

Pielęgnacja małego dziecka jest obowiązkiem i koniecznością każdej młodej mamy. Noworodek, niemowlę, większość czasu spędzają w pozycji leżącej, używają pieluszek, pocą się. Z tych powodów, skóra dziecka jest narażona na odparzanie, a to może spowodować nieprzyjemne, bolesne dolegliwości. Dlatego marka mustela szczególną troską otacza najmłodszych, oferując ich mamom cały zestaw kosmetyków do dbania o higienę dzieci. Bardzo chętnie mamy zaopatrują się w jednorazowe chusteczki, które używane są podczas zmiany pieluszek. Skóra dziecka zostaje dobrze oczyszczona oraz nawilżona. Inne, doskonałe kosmetyki to kremy delikatnie natłuszczające skórę, zapewniające jej odpowiednie pH i wilgotność. Na spacery, szczególnie w słoneczne dni polecane są kremy z filtrami, które zabezpieczają skórę dziecka przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

A co dla mamy?

Po porodzie, większość młodych kobiet jest niezadowolona ze swojego ciała. Skóra na brzuchu jest naciągnięta, mogły pojawić się rozstępy, koniecznie trzeba szybko zadbać o siebie. Biust też wymaga szybkiej regeneracji, karmienie dziecka piersią dało się we znaki. Mustela (kosmetyki dostępne m.in. tu www.i-apteka.pl/pol_m_Dziecko-i-Mama_MUSTELA-334.html) oferuje kobietom zestawy kremów do pielęgnacji biustu i brzucha, czyli tych najbardziej narażonych na zmiany części ciała, już od pierwszych miesięcy ciąży, aż do czasu, gdy ciało wróci do formy po przebytym porodzie i karmieniu dziecka. Stosowane od początku kremy ujędrniające do biustu powodują, że skóra na nim jest elastyczna, nie deformuje się, piersi zachowują swój właściwy kształt. Krem do skóry na brzuchu eliminuje rozstępy, zapewnia odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry. Trzeba pamiętać, że podczas ciąży, skóra naciąga się, staje się bardzo delikatna, dlatego wskazana jest jej odpowiednia pielęgnacja. Używanie odpowiednich kosmetyków przywróci skórze odpowiedni wygląd.