Przy doborze odpowiednich ubranek dla dzieci kierujemy się w szczególności ich wyglądem, a także rozmiarem, aby pasowały idealnie. Nierzadko jednak zapominamy o tym, aby z zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostały one wykonane.

Dobór ubranek z odpowiednich tkanin ma bardzo duże znacznie dla komfortu dziecka, ale również dobrej jakości tkaniny i dzianiny nie będą niszczyły się tak mocno jak te tanie. Na jakie tkaniny warto wobec tego zwrócić szczególną uwagę?

Bawełniany komfort przede wszystkim
Zdecydowanie najlepszym materiałem na śpioszki dla dzieci, kaftaniki czy body jest bawełna, która człowiekowi znana jest już od czasów starożytnych. Dzisiaj jest to jeden z najpopularniejszych materiałów, który jest przyjazny dla skóry, przewiewny, a także nie krępuje ruchów. Bawełniane ubranka mogą nosić także mali alergicy.

W sprzedaży dostępne są także ubranka wykonane z bawełny ekologicznej, a także z bawełny certyfikowanej – certyfikat potwierdza, że jest ona pozbawiona szkodliwych substancji używanych przy jej obróbce i farbowaniu.

Elegancki len doskonały na lato
Przy poszukiwaniu stylowych ubranek dziecięcych warto także pamiętać o włóknie takim jak len. Także ma ono bogatą historię, jest materiałem przewiewnym, trwałym i wygodnym, który jest delikatny dla wrażliwej skóry. Co więcej, jest bardzo trwały, dlatego wykonane z niego ubranka będą mogły posłużyć na dłużej.

Tkaniny sztuczne – wiskoza
Również warto wspomnieć o tkaninach sztucznych, z których najbardziej popularnym jest wiskoza. Powstaje ona z celulozy, czyli naturalnego związku, który jest obrabiany w celu uzyskania włókien. Wiskoza jest materiałem lekkim, lejącym się, niekrępującym ruchów, a także przyjemnym w dotyku.

Czego lepiej się wystrzegać?
Przede wszystkim warto zrezygnować z tych ubranek, które wykonane są w całości z tworzyw syntetycznych, na przykład z poliestru czy akrylu. Są one mniej przewiewne niż tkaniny naturalne, dlatego mogą nasilać pocenie się, a tym samym nie są tak wygodne dla dzieci. Także należy uważać z wełną, która może nieprzyjemnie drapać i uczulać.