Świat bez bajek? Niemożliwe! Kto chciałby żyć w świecie, w którym nie ma gadających psów, tańczących myszy, Niedźwiedzia w dużym niebieskim domu. Świecie bez Franklina, Clifforda i Świnki Peppy? Może jeszcze bez Kota Prota…

Nie, na taki świat nie godzą się żadne dzieci. Dzieci kochają mówiące zwierzaki, zwłaszcza Martę, niezwykłą suczkę, która pewnego dnia zjadła zupę literkową, a literki zamiast do jej brzucha trafiły do głowy i Marta zaczęła mówić, gadać, nawijać… Ufff… – zupełnie jak dziecko! Marta mówi, bajka się zaczyna…

Między bajki włożyć

Zmieniają się czasy, mody, trendy. Dzieci jednak niezmiennie lubią obdarzone ludzkimi cechami zwierzęta, które zapełniają zarówno klasyczne baśnie, jak i popularne kreskówki. To dzięki nim maluchy uczą się sprawnie poruszać w świecie relacji międzyludzkich – paradoksalnie łatwiej zadawać pytania o zachowanie ukochanych bajkowych zwierzaków, niż kolegów z przedszkola. Marta mówi nieustannie, czasem aż do zmęczenia rozmówcy, ale mówi tylko o rzeczach istotnych. Zadaje intrygujące pytanie i pokazuje najmłodszym jakie to ważne, żeby sprawnie i skutecznie porozumiewać się z innymi. Marta mówi, mówi, mówi wciąż. Chcecie włożyć gadanie Marty między bajki? Proszę bardzo, ale tylko na MiniMini+.

Książki, kolorowanki i… koniec języka

Ale nawet tutaj, między bajki dla dzieci włożone, gadanie Marty ma wielką siłę oddziaływania – kto raz obejrzy bajkę o żółtym psie, ten na pewno chętnie sięgnie po książki o Marcie oraz kolorowanki czy gry z psiakiem, Helenką i spółką. Jeśli bowiem sądzicie, że Marta przykuje wasze dzieci do telewizora, to macie rację. Ale jednocześnie bardzo się mylicie: wszyscy wiedzą, że małe dzieci nie powinny za długo oglądać telewizji. Istnienie zabawek związanych z ukochanym serialem to najlepsze zabezpieczenie przed zbyt długimi seansami. Każda obejrzana bajka uruchamia wyobraźnię i nakazuje maluchowi… wstać sprzed telewizora, żeby w towarzystwie rówieśników wypróbować nowe zabawy, przetestować nowe zabawki oraz ogłosić konkurs rysunkowy – kto najpiękniej pokoloruje Martę.

Marta mówi bajki, ale mówi też szczerą prawdę: tylko ten poradzi sobie w świecie, kto ma koniec języka za przewodnika. Bajki dla dzieci na MiniMini+ nie są nudne, nie są trudne, nie są zwyczajne. Tak jak nie jest zwyczajna Marta, która mówi, bawi i uczy.