Czy kolega ze szkolnej ławki może okazać się miłością Twojego życia? Czy przyjaźń to pierwszy krok do miłości? Jaka jest recepta na długi i szczęśliwy związek?

Historia związków bywa różna. Swoją drugą połówkę możesz spotkać wszędzie. Nigdy nie znasz dnia i godziny, w której Twoje serce zabije mocniej do drugiej osoby.

Czasami miłość przychodzi nagle i można powiedzieć, że jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Czasami Twoja „druga połówka serca” od dzieciństwa jest blisko Ciebie i dorasta razem z Tobą i w tym przypadku oboje potrzebujecie czasu aby dostrzec w Waszej przyjaźni coś więcej.

Jak to jest, że niektórzy szukają swojej miłości przez długi czas a do niektórych przychodzi ona beż żądnego wysiłku?

Przedstawimy Wam prawdziwą historię pary, która poznała się w przedszkolu

Kinga i Maciek (lat 28) znają się od 6 roku życia, chodzili razem do przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum. Mało tego, zawsze byli w jednej grupie i w jednej klasie. Na pierwszej wspólnej fotografii szkolnej stoją obok siebie.

Czy było to przeznaczenie czy czysty przypadek?

Tego nie wiemy, ale na pewno w starszych klasach zawsze siadali blisko siebie. Dobrze się dogadywali i nigdy się nie kłócili.

Ich wspólna edukacja zakończyła się w wieku 16 lat, kiedy każdy z nich poszedł do innego liceum. Nie widzieli się przez całe wakacje i przez ten okres za sobą zatęsknili. Zaczęło się pisanie sms-ów i wspólne umawianie się do koleżanek i kolegów. Spotkania były coraz częstsze i w coraz bardziej okrojonym składzie. Po pewnym czasie przestali im towarzyszyć osoby trzecie.

Jedno i drugie bało się przed sobą przyznać, ze czują do siebie coś więcej niż tylko przyjaźń.

Dopiero po trzech miesiącach wspólnego spotykania się, Maciek zdecydował się podjąć z Kingą temat ich związku. Całe szczęście Kinga miała podobne zdanie i od tego momentu zaczął się ich wspólny związek.

Świetnie się ze sobą dogadywali i uwielbiali spędzać czas we własnym towarzystwie. Po zakończonym liceum postanowili przenieść swój związek na kolejny etap. Zamieszkali razem. Była to dobra decyzja, ponieważ poznali swoje dodatkowe zalety jak również wady. Kinga i Maciek mogą na sobie polegać w każdej sytuacji, dlatego też postanowili wziąć ślub. Ich związek małżeński był bardzo świadomy, ponieważ zawarli go w wieku 23lat (czyli po 17 latach znajomości i 7 latach wspólnego życia)

Obecnie nadal są razem i mają małego synka. Ich wspólne życie nie zawsze jest usłane różami. Tak jak w każdym normalnym związku, zarówno w ich małżeństwie bywają lepsze i gorsze momenty. Zawsze natomiast starają się wspólnie wspierać i wspólnie ustalają kompromisy.

Dawniej ludzie próbowali naprawiać swoje związki i nie wyrzucali ich od razu do śmieci. Tak teraz niestety postępuje bardzo dużo młodych par. Zamiast naprawiać swoje związki dedycją się na rozwody.

Kinga i Maciek o swoim związku:

„Cieszymy się z tego, że jesteśmy razem. Mamy kochanego synka, który wypełnia nam obecnie każdą wolną chwile, ale mimo tego zawsze staramy się nawzajem poświęcać sobie czas na rozmowę. Uważamy, że rozmowa bardzo buduje związek, dlatego jest dla nas tak ważna. Od zawsze byliśmy dobrymi przyjaciółmi, możemy zwierzyć się sobie bez żadnej krępacji i nie mamy przed sobą żadnych tajemnic. Oczywiście w naszym związku też bywają kłótnie i gorsze momenty. Jesteśmy normalnymi ludźmi, którzy na co dzień muszą walczyć z różnymi przeciwnościami losu. Nie zawsze w życiu jest różowo, ale najważniejsze, że możemy na sobie polegać i potrafimy się godzić.”

Jaka jest tajemnica długiego związku?

  1. Przede wszystkim musisz mieć odpowiednie podejście. Pamiętaj, że nie zawsze będzie idealnie. Nie rezygnuj ze związku przy pierwszym wspólnym konflikcie.
  2. Unikaj cichych dni.
  3. Rozmowa jest bardzo ważna, dlatego rozmawiaj ze swoim mężczyzną o wszystkim.
  4. Kochajcie się jak najczęściej. Seks zbliża i łączy.
  5. Staraj się spędzać ze swoim partnerem jak najwięcej czasu. Wspólnie zasiadajcie do stołu i spożywajcie posiłki. Razem wykonujcie zwykłe czynności takie jak: sprzątanie, gotowanie itp.
  6. W ciągu dnia staraj się myśleć o swoim ukochanym. Napisz do niego sms-a lub zadzwoń. Tylko z umiarem aby nie pomyślał, ze obsesyjnie go sprawdzasz i kontrolujesz
  7. Całujcie się na przywitanie i pożegnanie
  8. Mówcie sobie nawzajem „Kocham Cię”
  9. Nie pozwólcie aby wkradła Wam się do związku monotonia.
  10. Wyznaczajcie sobie wspólne cele i starajcie się je wspólnie realizować.