Wybór zabawek dla dzieci jest ogromny. Trzeba jednak pamiętać, by przy wyborze kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem malucha…

Rady przy wyborze zabawek

Przede wszystkim zabawki muszą być dobrane do wieku dziecka. Należy przestrzegać informacji o wieku zamieszczonej na etykiecie produktu. Poza tym, warto pamiętać, że zabawki nie mają być produktami jedynie wizualnie estetycznymi, ale funkcjonalnym i bezpiecznymi. Małe dzieci nie mogą mieć kontaktu z zabawkami bogatymi w niewielkie elementy. Ważne, by zabawki były barwne i interesowały dzieci. Maluchy, które dopiero zaczynają poznawać świat z pewnością ucieszą się z przedmiotów wydających dźwięki. Poza tym, warto wybierać jedynie produkty ze specjalnym atestem, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Bardzo dobrym pomysłem są gry edukacyjne, które rozwijają wyobraźnię. Wiele interesujących propozycji zabawek dostępnych jest na: https://www.smarkacz.pl/. Przedsiębiorstwo proponuje produkty dla dzieci w każdym wieku. Na stronie znajdują się m.in. gry edukacyjne, pluszaki, gry karciane, klocki i planszówki.

Czy zabawki są inne dla chłopców i dziewczynek?

Kilkanaście lat temu bardzo mocne było przekonanie o oddzielnych zabawkach dla obu płci. Dziewczynki bawiły się głównie lalkami, a chłopcy samochodami. Obecnie dzieci wybierają to, co je zaciekawi, bez względu na płeć. Niejednokrotnie dziewczynki lepiej układają klocki, a chłopcy opiekują się misiem czy lalką. Zabawki mają przede wszystkim sprawiać dzieciom radość i pomagać w ich rozwoju. Poza tym, na rynku dostępnych jest mnóstwo zabawek uniwersalnych.

Najpopularniejsze zabawki

Istnieje kilka zabawek, które ma każde dziecko. Niezastąpiony jest oczywiście miś, który nie dość, że jest miękki i delikatny w dotyku, to uczy odpowiedzialności i poczucia bliskości. Poza tym, bardzo popularne i przydatne są kredki i flamastry. Dzięki nim dzieci uczą się kolorów i tworzą nowe arcydzieła. Maluchy bardzo lubią rysować, więc możliwość malowania i łączenia barw to dla nich wielka frajda. Poza tym, każde dziecko z pewnością cieszy się z układania klocków. Te zabawki rozwijają umiejętności manualne i zmysł przestrzenny. Klasyczne są też lalki i samochody. Bardzo często rodzice kupują również puzzle, zabawki do kąpieli, a dla małych dzieci huśtawki, w których mogą odpocząć.

Przy wyborze zabawek trzeba kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka. Poza tym, warto pamiętać, że w pierwszych latach życia bardzo ważne jest z zabawek, które rozwijają spryt, zwinność, zdolności manualne. Dzięki zabawkom, dzieci uczą się pierwszych zasad przyczynowo-skutkowych. Bajki i gry komputerowe nie zastąpią układania klocków czy zabawy w wyścigi.