Chwila , w której nasze dziecko zaczyna samodzielnie jeść, jest długo wyczekiwana przez wszystkich rodziców. Warto zadbać, by nasza pociecha kojarzyła jedzenie nie tylko z pysznym posiłkiem, ale również z przyjaznymi naczyniami i sztućcami, ozdobionymi motywami z ulubionej bajki. Dzięki nim będzie nam łatwiej zachęcić naszego malca do samodzielnego jedzenia.

Jedzenie może być świetną zabawą

Rodzice często spędzają długie godziny każdego dnia na karmieniu noworodków. Z czasem dzieci stają się coraz bardziej samodzielne. Jednak na pełną niezależność trzeba będzie poczekać. Dzieci nie zawsze chcą jeść, jednak musimy dołożyć wszelkich starań by jedzenie kojarzyło się im z czymś przyjemnym. Dopiero uczą się poznawania nowych smaków i to od nas zależy, jak bardzo różnorodne będą posiłki, jedzone przez nasze pociechy. Nie mniej ważny jest sposób ich serwowania. Dzieci nie powinny jeść ze szklanych naczyń, gdyż jeden nieprzewidziany ruch może spowodować ich stłuczenie i stworzyć zagrożenie zarówno dla naszych dzieci jak i dla nas. Dlatego producenci stworzyli specjalne zestawy naczyń dla dzieci. Są one wykonane z w pełni bezpiecznego, nietłukącego się tworzywa. Nawet upadek z dużej wysokości wprost na kuchenne płytki nie spowoduje ich uszkodzenia. Co ważne w zestawach znajduje się zarówno miseczka, talerzyk jak i kubeczek. Większość z nich zawiera również wygodną, dopasowaną do dziecięcej rączki i buzi łyżeczkę i widelczyk. Dzięki temu dzieci szybciej nauczą się samodzielnego jedzenia. Co ważne każdy taki zestaw jest ozdobiony bajkowymi motywami. Chyba każdy rodzić zmagał się kiedyś z sytuacją, w której dziecko nie chciało jeść, bo nie podobało mu się naczynie, w którym był serwowany posiłek. Kolorowy zestaw przyciąga uwagę i sprawia, że nigdy więcej nie będziemy musieli nakłaniać naszej pociechy do jedzenia.

Miseczki z melaminy

melamina to tworzywo sztuczne, z którego produkuje się naczynia dla dzieci. Jest to w pełni bezpieczne dla naszego dziecka, nie tłucze się, nie ma żadnego zapachu i, co równie ważne w życiu młodych rodziców, można myć je w zmywarce bez obawy o zniekształcenia. W sklepach znajdziemy miseczki dziecięce o różnych kształtach i rozmiarach. Niektóre z nich posiadają praktyczne uchwyty, które ułatwiają przenoszenie miseczki, szczególnie, jeśli w jej wnętrzu znajduje się smaczna zupa albo kaszka. Te bez uchwytów są idealne, jeśli chcemy nakarmić nasze maleństwo kawałkami jabłka lub banana. Wszystkie miseczki z melaminy są ozdobione pięknymi grafikami, które z pewnością zainteresują nasze pociechy. Dzieci chętniej jedzą, kiedy ich posiłek jest serwowany w naczyniach, które im się podobają. Taką miseczkę można z łatwością spakować do torby i zabrać ze sobą na spacer do parku czy wycieczkę za miasto. Przed zakupem nowej miseczki, która ma ułatwić nam naukę samodzielnego jedzenia, warto zastanowić się jaki motyw będzie najatrakcyjniejszy dla naszego malca. Jedne dzieci uwielbiają roboty, inne wolą zwierzątka, albo ukochane postaci z bajek. Dostępny wybór jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj