Miłe dla ucha dźwięki otaczają nas przez całe życie, muzyka w życiu dzieci odgrywa szalenie ważną rolę, dlatego warto wybrać piosenki dla dzieci i pozwolić im wypełnić świat naszego malucha.

Lista najlepszych jest oczywiście subiektywna i zależy od preferencji pociechy, nie mniej jednak na ogólnej liście znajdują się te znane nam dorosłym z naszych beztroskich lat, jak i te, które powstały współcześnie.

Retro piosenki dla dzieci

Z pewnością wielu z rodziców jednym tchem będzie w stanie wymienić swoje ukochane piosenki dla dzieci, które były ich towarzyszami beztroskich zabaw. Na tejże liście znajdą się utwory Majki Jeżowskiej i Natalii Kukulskiej. Fenomenalny Piotr Fronczewski w roli Pana Kleksa był kluczem dla niejednej pirackiej zabawy.

Z pewnością wiele z tych piosenek przetrwało w swojej oryginalnej wersji, ale spora ich część jest tak doskonała w swoim przesłaniu, że doczekała się nowoczesnych wersji. Tak samo, jak dawniej i dziś popularne są „Kaczuszki”, „Mydło lubi zabawę” czy „Puszek Okruszek”. Wspólnym mianownikiem jest łagodne i mądre przedstawienie różnych rzeczywistości — świata dorosłych, otaczającej natury i beztroskiej zabawy. Wszystkie one pobudzają wyobraźnię i stanowią podstawę do wielu radosnych chwil.

Nowocześnie w wielu wydaniach

Z całą pewnością popularnością cieszą się piosenki dla dzieci będące motywem przewodnim wielu światowych ekranizacji bajek. Utwór z animacji „Zakochany Kundel” czy „Księga Dżungli” cieszą się powodzeniem zarówno tych małych, jak i dużych. Prawdziwym hitem okazała się przewodnia piosenka z bajki Kraina Lodu, a także z Mój Brat Niedźwiedź.

Nasi milusińscy są ostrymi krytykami, dlatego wybierając piosenki dla dzieci, koniecznie należy zadbać, by były one perfekcyjnymi i niezmiennie opowiadały konkretną historię. Nowością na rynku fonograficznym, która z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, są Piosenki Kotki Penelopki. Od premiery minęło niewiele czasu, a milusińscy już pokochali przygody kociaków.

Piosenki dla dzieci w prawdziwie profesjonalnym wydaniu skradną serca i staną się tymi najczęściej wybieranymi. Na fenomen słynnej już Kotki Penelopki składają się genialne teksty i fenomenalna muzyka. Nie bez znaczenia jest udział w produkcji znanych osobistości ze świata muzycznego, które stworzyły prawdziwą perełkę. Z całym przekonaniem Piosenki Kotki Penelopki mają swoją indywidualną historię, która nie jest kopią znanych już utworów. To spore zaskoczenie, dodajmy, że bardzo pozytywne. Pokazano, że dzieci także mogą z upodobaniem słuchać muzyki z tzw. wysokiej półki i świetnie się przy niej bawić. Posłuchać tych piosenek możecie w Emipku.

Muzyka dla małych i dużych

Spośród wielu produkcji muzycznych dedykowanych dzieciom niekwestionowanym liderem są Piosenki Kotki Penelopki. Opinie dzieci są jednoznaczne i wskazują na 14. utworów z tejże płyty. Charakterystyczne jest to, że produkcja śmiało może konkurować ze światowymi hitami i zdecydowanie przewyższa je przesłaniem i kompozycjami. Wybierając najlepsze piosenki dla dzieci, nie można pominąć opowieści o kotach, które w sposób zabawny i figlarny wypełniają dziecięcą przestrzeń muzyczną.