Wiele dzisiaj słyszymy o tym, jak ważna jest nauka języka angielskiego. Wiek nie robi większej różnicy, odwiedzając szkoły językowe można się przekonać, że rozstrzał wiekowy studentów jest naprawdę spory. Nie ma wątpliwości, że języki obce dają wiele swobody w komunikacji, otwierają także nowe możliwości zawodowe. Nic więc dziwnego, iż zarówno dzieci, jak i ich rodzice chętnie zapisują się na kursy. Już od tego roku angielski jest obowiązkowy w przedszkolach. Jak wyglądają takie zajęcia dla dzieci? Jakiego przygotowania będą potrzebowali nauczyciele?

Wprowadzenie języka

Jeszcze do niedawna dzieci w wieku przedszkolnym angielskiego mogły się uczyć w domu lub w szkołach językowych, nie był jednak obowiązkowy w państwowych przedszkolach. Jeżeli rodzice wyrażali chęć, aby ich dziecko już od najmłodszych lat uczyło się języka obcego, mogli zapisać je do przedszkola prywatnego. Od tego roku angielskiego uczą się wszystkie pięciolatki. Maluchy poznają nowe słowa oraz elementy kultury Wielkiej Brytanii. W świat nowego języka wprowadza dzieci grupa znanych im na co dzień przedszkolnych bohaterów, np. Mądra Sowa, która wczoraj opowiadała im o porach roku w Polsce, dzisiaj nauczy ich wesołej angielskiej piosenki o kolorach. Zajęcia odbywają się w bardzo wesołej i przyjaznej atmosferze.

Angielski dla nauczycieli

Zajęcia angielskiego w przedszkolach prowadzą nauczyciele języków obcych, jednak już za parę lat placówki będą musiały zatrudniać pedagogów z kwalifikacjami do nauki angielskiego. Aby zdobyć takie uprawnienia, należy zdać egzamin państwowy na poziomie B2. Istnieje wiele certyfikatów o różnych terminach ważności, w różnych cenach – nie zapominajmy, że do każdego powinno się solidnie przygotować. Nie należy zwlekać do ostatniej chwili, trzeba zapisać się na kurs angielskiego dla nauczycieli przedszkoli. Aby nauka przyniosła oczekiwane efekty, trzeba oddać się w ręce najlepszych specjalistów. Bardzo atrakcyjną propozycję kursów angielskiego dla nauczycieli przedszkola znajdziemy w szkołach językowych empik.

Dobra szkoła gwarancją sukcesu

Szkoły językowe Empik to znane i popularne placówki w całym kraju. Oferują kursy wielu europejskich języków. Lekcje są przystosowane do wieku i potrzeb studentów. Kurs angielskiego dla nauczycieli przedszkoli jest przygotowaniem do egzaminu językowego, który daje kwalifikacje do nauki dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zajęcia pokazują również, jak wprowadzać język obcy w życie przedszkolaka. Tutaj znajdziemy więcej informacji na ten temat. Nauczanie języka angielskiego wcale nie musi być kolejną przeszkodą w pracy, może stać się ciekawą przygodą, z której skorzystają obie strony. Nie zapominajmy, że certyfikat z języka obcego znacznie podnosi nasze kwalifikacje zawodowe i udoskonala umiejętności komunikacyjne.