Piękna pogoda zachęca do wychodzenia na dwór, ale częste przesiadywanie na placu zabaw może znudzić się każdemu – zarówno maluchowi, jak i rodzicowi czy opiekunowi. Jest jednak mnóstwo innych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Jak zaplanować go tak, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą?

Rozbudzanie wyobraźni, zachęcanie do aktywności fizycznej, poszerzanie horyzontów i dowiadywanie się ciągle nowych rzeczy – to wszystko czeka na dzieci poza domem. Komputer czy telewizor są coraz częstszym sposobem na zajęcie dziecka, ale eksperci zgodnie wskazują, że jednocześnie najgorszym, zwłaszcza bez ograniczeń oraz dozoru osoby dorosłej. Wystarczy jednak tylko kilka chwil na to, aby znaleźć interesujące atrakcje, które wcale nie wiążą się z wysokimi opłatami.

Zwiedzanie dla maluchów

Mieszkańcy zarówno dużych miast, jak i mniejszych miejscowości mają na ogół wokół siebie mnóstwo ciekawych zakątków do odwiedzenia. Muzea mające specjalne wystawy dla dzieci, parki obfitujące w nowoczesne place zabaw, bulwary idealne do spacerów i podziwiania przyrody, parki rozrywki, które pojawiają się w coraz większej liczbie miasteczek, baseny, korty tenisowe czy zoo – to tylko kilka propozycji, jakie są dostępne. Zwiedzanie wcale nie musi oznaczać całodziennej wyprawy, ponieważ wystarczy często rozejrzeć się po okolicy, żeby znaleźć miejsca magiczne, unikatowe, nieraz nieznane wcześniej. Koszty korzystania z takich atrakcji są dość różnorodne, ale w wielu przypadkach można uzyskać tańsze bilety rodzinne lub ulgowe dla dzieci.

Kino i teatr – nawet dla najmłodszych

Kino to sprawdzona rozrywka dla maluchów. Wiele kin oferuje nawet specjalne seanse dla najmłodszych widzów – odbywają się one przeważnie rano, a bilety są tańsze niż zwykle. Warto decydować się na bezpieczne, sprawdzone filmy dostosowane do wieku dziecka. Alternatywą dla kina jest teatr, który pod kątem cen wcale nie jest droższy. Spektakle są przeznaczone nawet dla rocznych maluchów – sala jest wtedy dyskretnie oświetlona, dźwięki są ściszone, a tematyka i długość spektaklu jest dostosowana do wieku dzieci.

Warsztaty dla dzieci

Warsztaty gotowania, przygotowywania słodkości, malarstwa czy fotografii to również ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Tego rodzaju zajęcia dodatkowe są organizowane w domach kultury, bibliotekach, często także w prywatnych placówkach za drobnymi opłatami. Można dopasować je zależnie od wieku dziecka. Rozbudzają zainteresowania, dają mnóstwo radości, pozwalają także na poznanie nowych znajomych, dlatego od czasu do czasu warto zdecydować się na takie dodatkowe zajęcia.

Warto spędzać z dzieckiem wolne chwile, ale nie tylko na rozrywkach już znanych. Teraz, gdy mamy dostęp do internetu, jeszcze łatwiej można znaleźć różnorodne atrakcje dla dzieci, Warszawa nie jest przy tym jedynym miastem, gdzie ich wybór jest spory. Wystarczy tylko rzucić okiem na strony gminne czy miejskie, sprawdzić lokalne gazety, aby zobaczyć, że jeżeli tylko ma się odrobinę czasu, można naprawdę kreatywnie spędzić go z dzieckiem!

Więcej o atrakcjach dla dzieci w Warszawie na stronie www.teatrmalegowidza.pl