Jeśli Twoje dziecko uwielbia być noszone na rękach, często się tego domaga, a Ty lubisz spacery i wędrówki – zastanów się, czy nosidełko dla dziecka nie jest tym, czego potrzebujesz. Właściwie dobrane nosidełko dla dziecka będzie bezpieczne i wygodne dla Was obojga. Czym się kierować przy jego wyborze?

Dlaczego nosidełko jest dobre dla dziecka?

Dobrze dobrane nosidełko dla dziecka zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Dziecko jest przytulone do rodzica, słyszy bicie jego serca i się uspokaja. Jednocześnie rodzic ma wolne ręce i spokojnie może wykonywać domowe obowiązki. Co ważne, nosidełka możesz używać od pierwszych dni życia dziecka – o ile jest właściwie dobrane!

Najważniejsze cechy dobrego nosidełka

Ułożenie nóżek to niezwykle ważny aspekt przy wyborze nosidełka. Dziecko musi mieć nóżki ułożone w tzw. Żabkę. Nóżki powinny być podkurczone, rozłożone szeroko – fizjologiczna pozycja jest taka, że kolanka dziecka są na wysokości jego pupy. Ciężar dziecka powinien opierać się na pupie i nóżkach. W takiej pozycji prawidłowo rozwijają się stawy biodrowe dziecka.

Plecki w nosidełku powinny być dobrze podparte i lekko zaokrąglone. Materiał wyściełający nosidełko powinien być na tyle miękki, by nie powodował dyskomfortu, ale dobrze podpierał dziecko. Upewnij się, czy możesz nosidełko wyregulować na tyle, by między Tobą a dzieckiem nie było wolnej przestrzeni.

Główka dziecka musi być dobrze podtrzymywana w nosidełku. Małe dziecko, które nie jest w stanie samodzielnie utrzymać pewnie główki powinno mieć w nosidełku wygodne podparcie. Większe dzieci również docenią wygodne nosidełko, gdy będą mogły oprzeć się i spokojnie usnąć.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Nosidełko dla dziecka ma być wygodne tak dla dziecka, jak i dla Ciebie – pas podtrzymujący nosidełko na brzuchu i system regulacji to podstawa, byś mogła komfortowo nosić swoje dziecko. Dopilnuj, byś była w stanie samodzielnie obsługiwać nosidełko dla dziecka. Zarówno jego założenie, ułożenie dziecka wewnątrz i jego wyjmowanie nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

Materiał, z którego nosidełko jest wykonane również jest istotny. Powinien być wytrzymały, by nosidełko bez problemów przeżyło cały okres użytkowania, a do tego musi dać się prać w pralce – nie raz zdarzy się, że w jego wnętrzu pojawi się rozlany napój lub przeciek z pieluszki…

Uniknij problemów – sprawdź, jakie nosidełka omijać!

Nie daj się skusić niską ceną – każde nosidełko sprawdź uważnie, skontroluj, czy nie ma luzów, czy oferuje odpowiednie podparcie dla maluszka. Jeśli po włożeniu dziecka widzisz, że jego nóżki zwisają w dół, nosidełko jest dla niego niebezpieczne! W żadnym wypadku nie może dojść do sytuacji, w której ciężar dziecka opiera się na jego kroczu.

Po zakupie czas na trening

Gdy już kupisz nosidełko dla dziecka, naucz się go używać. Pierwsze próby zakładania nosidełka powinny się odbywać w asyście drugiej osoby, byś miała pewność, że wszystko jest zapięte tak, jak należy. Dla bezpieczeństwa pierwsze próby wkładania i wyjmowania dziecka wykonuj na łóżku, by w razie czego nie zrobić dziecku krzywdy, jeśli na przykład wyślizgnie się z nosidełka, bo będzie źle zapięte.

Będziesz zaskoczona, że masz przed sobą całkiem spory „pakunek”, dlatego powoli pospaceruj po mieszkaniu i sprawdź, ile potrzebujesz miejsca na przemieszczanie się, skręcanie i zawracanie. Asekuruj przy tym dziecko, osłaniając je rękami – zanim Ty i nosidełko się dotrzecie, może minąć kilka minut.

Ranking nosidełka –-06-2014

Zachęcamy do zapoznania się z kolejnym rankingiem najpopularniejszych artykułów w dziale „Dla dzieci”. Tym razem przyjrzeliśmy się produktom w kategorii „Nosidełka” i opracowaliśmy ranking 10 najczęściej wybieranych artykułów w danym miesiącu. Prezentowany ranking stworzono w oparciu o dane statystyczne serwisu internetowego Skąpiec.pl i opisuje on preferencje zakupowe e-konsumentów. Wszystkie ukazane w nim produkty odznaczają się dużą trwałością i jakością wykonania. Jeżeli rozważacie zakup nowego produktu w kategorii „Nosidełka”, to lektura poniższego zestawienia może ułatwić Wam podjęcie ostatecznej decyzji. Udanej lektury!

Ranking producentów

LP. Nazwa producenta Ilość odsłon
1 Womar 30.63%
2 Neverland 14.02%
3 Baby Bjorn 13.28%
4 Ergo Baby 9.23%
5 Lascal 7.75%
6 Deuter 7.75%
7 Manduca 5.9%
8 Amazonas 4.06%
9 Chicco 3.69%
10 Tula 3.69%

Marka produktu dla wielu z nas ma duże znaczenie. Często zakup uzależniamy właśnie od tego czynnika. Z danych statystycznych  strony Skąpiec.pl można wywnioskować, że najbardziej rozchwytywanym producentem w kategorii „Nosidełka” była w poprzednim miesiącu firma Womar. Marka ta pozyskała 30.63% odsłon. Kolejne pozycje w rankingu przypadły markom Neverland (14.02%)oraz Baby Bjorn (13.28%).

Ranking najpopularniejszych produktów

Poniżej zamieszczamy tabelę, w której widnieje 10 najczęściej wybieranych artykułów   w kategorii „Nosidełka”. Jesteśmy pewni, że  na liście znajdziecie model doskonale  wpisujący się w Wasze wymagania. 

LP. Nazwa produktu Procent odsłon Cena od Cena do
1 Womar ECO design 22.34% 185,99 zł 229,00 zł
2 Neverland Hippo 11.68% 349,00 zł 399,00 zł
3 Ergo Baby Carrier Original 11.68% 519,00 zł 519,00 zł
4 Lascal Nosidełko M1 10.66% 235,99 zł 269,99 zł
5 Baby Bjorn Active 8.63% 465,00 zł 465,00 zł
6 Deuter Kid Comfort III 7.61% 949,00 zł 1 125,00 zł
7 Neverland Koala 7.61% 349,00 zł 359,00 zł
8 Baby Bjorn Miracle 7.11% 359,00 zł 549,00 zł
9 Manduca NewStyle 7.11% 365,00 zł 365,00 zł
10 Womar Hug Me N16 Zaffiro 5.58% 85,99 zł 114,90 zł

Opis najpopularniejszych produktów

Wybór artykułów w e-sklepach nie może zostać dokonany na szybko. A taki z dużym prawdopodobieństwem się okaże, jeśli zdecydujemy się na niesprawdzony wcześniej model produktu. Wskazane jest sprawdzić opinie o danym produkcie w internecie i w kilku plebiscytach. Zapraszamy więc do lektury rankingu topowych artykułów w omawianej kategorii. 

Womar ECO design

Womar ECO design

 

Najbardziej pożądany w zeszłym miesiącu model w kategorii „Nosidełka” to Womar ECO design. 

 

Neverland Hippo

Neverland Hippo

Model Neverland Hippo znalazł się na następnej lokacie w naszym plebiscycie. Jest to drugi najchętniej przeglądany model wśród  e-konsumentów. 

Ergo Baby Carrier Original

Ergo Baby Carrier Original

Ergo Baby Carrier Original to następny najczęściej oglądany przez kupujących produkt w kategorii „Nosidełka”. 

Lascal Nosidełko M1

Lascal Nosidełko M1

W zestawieniu nie zabrakło również miejsca na znajdujący się na czwartej pozycji produkt Lascal Nosidełko M1.

Baby Bjorn Active

Baby Bjorn Active

Baby Bjorn Active zamyka ranking najczęściej wyszukiwanych produktów w kategorii „Nosidełka”.