Wyjazd nad polskie morze dla dzieciaków stanowi zawsze ogromną radość. Zmiana klimatu też może być dla nich bardzo korzystna, ale jednocześnie mogą się one czuć niekomfortowo ze względu na duży tłum w czasie sezonu. Jak zatem wybrać najlepsze miejsce na wczasy z dziećmi nad morzem?

I – Miejsce

To Ty znasz najlepiej swoje dziecko i wiesz czego potrzebuje. Śpi z Wami albo potrzebuje dodatkowego łóżeczka. Jeżeli masz starsze dzieci, warto pomyśleć o apartamencie lub pokoju typu studio, z niezależnymi sypialniami. Jednak jeżeli podróżujesz z małym dzieckiem, upewnij się, że obiekt jest przyjazny dzieciom. Coraz więcej hoteli i pensjonatów wprowadza udogodnienia.

Dziś standardem są już krzesełka do karmienia dzieci, wanienki w pokojach, niekiedy podgrzewacze czy nawet video-nianie. Dzieci w wieku 2-7 lat potrzebują też swobody i dużo miejsca do szaleństw. Idealnym rozwiązaniem jest sala zabaw, czyli małpi gaj – takie są w większości dużych hoteli, ale również w tych mniejszych, bardziej dostępnych cenowo np. Pensjonat Wojciech we Władysławowie (posiada dużą salę zabaw, a dla rodziców strefę SPA). Ważna jest też odległość od morza. Najlepiej gdyby nie było zbyt daleko do plaży, chyba że i tak będziecie jeździć samochodem z całym bagażem.

Jednak ważniejsza od odległości jest spokojna okolica. Niestety w lokalizacjach blisko plaży często organizowane są dyskoteki, a życie nocne kończy się nad ranem. Zatem zanim potwierdzisz wybór miejsca, zastanów się dwa razy, czy nie lepiej wypocząć gdzieć w ustronnym miejscu.

II – Czas

Wakacje są tylko przez dwa miesiące i to wtedy przypada największy ruch turystyczny. Jeżeli jednak Twoje dzieci są w wieku przedszkolnym lub młodsze, wówczas-06-wydaje się być najlepszą propozycją na spędzenie letniego wypoczynku nad morzem. Dni są bardzo długie, a ostatnie lata pokazują, że pogoda w czerwcu potrafi być pewniejsza niż w lipcu czy sierpniu. Nie bez znaczenia są również ceny – w czerwcu możecie wypocząć nawet o 30 % taniej. Ominą Was też korki i kolejki do atrakcji. To idealny czas na połączenie plażowania z aktywnym wypoczynkiem.

Pewnie każda z Was ma swój własny sposób na doskonałą organizacje wakacji. Już wkrótce więcej porad dotyczących wyboru najlepszego miejsca na wypoczynek z dzieckiem.