Obozy młodzieżowe niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Wielu rodziców już zimą i wczesną wiosną zaczyna rozglądać się za atrakcyjnym wyjazdem dla dziecka, który ma być formą nagrody za dobre wyniki w nauce, a przede wszystkim pozwolić młodemu człowiekowi odpocząć po trudach roku szkolnego. Jak wybrać obóz wakacyjny dla dziecka? Na co zwrócić szczególną uwagę? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Zapytaj dziecko, na jaki obóz chciałoby pojechać

Zacznijmy od tego, co wielu rodziców potrafi przeoczyć. Chodzi o zaangażowanie dziecka w wybór obozu młodzieżowego, na który pojedzie. Nie podejmuj tej decyzji jednostronnie. Zapytaj dziecko o zdanie, o jego zainteresowania i pozwól mu wskazać te najatrakcyjniejsze dla niego imprezy – oczywiście spośród tych mieszczących się w założonym budżecie.

Jest tutaj w czym wybierać, ponieważ czołowi organizatorzy turystyki dziecięcej i młodzieżowej mają w swoich ofertach takie obozy młodzieżowe, jak survivalowe, taneczne, żeglarskie, jeździeckie, sportowe, anime i manga, chillout i wiele innych.

Lokalizacja i standard ośrodka

Współczesne ośrodki kolonijne coraz częściej przypominają dobrej klasy pensjonaty czy nawet hotele. Ich standard bardzo się poprawił, dlatego śmiało można tutaj oczekiwać pokoi 2-3 osobowych z prywatną łazienką, komfortowego zaplecza, atrakcyjnej bazy sportowej, nowoczesnego wyposażenia czy zróżnicowanego, wartościowego wyżywienia.

Oczywiście ważnym kryterium jest również kierunek wakacyjnego wyjazdu. Nie ma znaczenia, czy Twoje dziecko preferuje morze, góry czy jezioro – na pewno znajdziecie odpowiedni obóz, ponieważ takie imprezy są dziś organizowane w praktycznie wszystkich atrakcyjnych turystycznie zakątkach naszego kraju.

Nie funduj dziecku bardzo długiej podróży

Wybierając obóz młodzieżowy warto zwrócić uwagę na kwestię samej podróży. Jeśli np. mieszkacie w północnej Polsce, to obóz w górach – choć na pewno atrakcyjny pod względem lokalizacji – niekoniecznie będzie optymalnym rozwiązaniem, głównie ze względu na długi i męczący dojazd. Jest to szczególnie ważne kryterium w przypadku dzieci z chorobą lokomocyjną, źle znoszących długie podróże autokarem.

Sprawdź program obozu

Program powinien być wypełniony różnymi formami aktywności, natomiast musi się w nim również znaleźć przestrzeń na czas wolny. Obozowicze, w większości już nastolatkowie, lubią się czasami ponudzić, posiedzieć w pokojach i porozmawiać we własnym gronie.

Zwróć uwagę na kilka szczegółów

Wybierając obóz młodzieżowy dla dziecka warto dokładnie przestudiować konkretną ofertę również pod kątem pewnych szczegółów, które mogą mieć wpływ na komfort obozowicza i jego rodziców. Mamy tutaj na myśli chociażby to, czy wyjazd jest organizowany z Waszego miejsca zamieszkania lub w jego bezpośrednim pobliżu – oszczędza to mnóstwo czasu, ale i pieniędzy, ponieważ nie trzeba odwozić dziecka na miejsce zbiórki oddalone np. o kilkadziesiąt kilometrów.

Postaw na sprawdzonego organizatora

Samo wybranie odpowiedniego obozu młodzieżowego to nie wszystko. Równie ważne jest, aby dziecko trafiło pod opiekę wykwalifikowanej, doświadczonej kadry i miało zagwarantowany maksymalny poziom bezpieczeństwa. Bezpośrednio odpowiada za to organizator imprezy.

Radzimy postawić na biuro, które działa na rynku od wielu lat, zbiera doskonałe opinie i cieszy się wysokim poziomem zaufania. Te kryteria spełnia Kogis – jeden z najlepiej ocenianych organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej w Polsce.

Z pełną ofertą obozów młodzieżowych Kogis zapoznasz się na stronie internetowej https://www.kogis.pl/.

1 KOMENTARZ

  1. Świetny artykuł. W czasie poszukiwania w internecie pożądanych informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Jestem pod wrażeniem. Będę polecał to miejsce i często wpadał, by poczytać nowe rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj