Laktatory są polecane nie tylko tym kobietom, które chcą powrócić do pracy i pozostawiać w domu odpowiednią dawkę pokarmu dla dziecka, ale również tym, które zmagają się z problemami laktacyjnymi.

Urządzenia takie jak laktatory są obecnie bardzo popularne i chętnie kupowane przez mamy. Do wyboru mamy wiele różnych modeli, w tym laktatory ręczne oraz elektryczne, na przykład od marki Lansinoh, która znana jest z wysokiej jakości produktów dla karmiących.

Laktatory posiadają wiele zalet. Umożliwiają skuteczne odciągnięcie pokarmu z piersi i przy tym poprawiają ich kondycję – zmniejszają objawy pojawiające się przy zapaleniu piersi i zastojach pokarmu w piersiach.

Ile czasu najczęściej zajmuje odciąganie pokarmu z piersi z wykorzystaniem laktatora? Jaki laktator pozwoli na szybkie pobieranie mleka? Zapraszamy do sprawdzenia!

Od czego zależy czas odciągania pokarmu z laktatorem?

Czas karmienia piersią, a także czas odciągania pokarmu z użyciem laktatora zależne są od wielu różnych czynników. Czasami pokarm można pobrać już w ciągu paru minut, innym razem zajmuje to mamie nawet pół godziny.

Optymalny czas odciągania pokarmu to około 15 minut podczas jednej sesji. Ilość pokarmu, która zostanie wtedy uzyskana, może znacznie się różnić w zależności od kobiety. Na początku jego ilość może być mniejsza, lecz z czasem, przez regularne korzystanie z urządzenia, będzie można zwiększyć laktację.

Chcesz szybciej odciągać pokarm? Wybierz laktator elektryczny!

Gdy liczy się szybkość, warto zdecydować się na laktator elektryczny, na przykład od firmy Lansinoh. Laktatory elektryczne są łatwiejsze w używaniu – wystarczy tylko umieścić je na piersi, a następnie nacisnąć przycisk, aby urządzenie rozpoczęło samodzielną pracę – także bez potrzeby korzystania z rąk!

Laktatory elektryczne rekomendowane są dla tych kobiet, które nie mogą być stale przy dziecku, na przykład ze względu na swoją pracę. Urządzenie pozwoli wtedy na odciągnięcie większej ilości pokarmu, który będzie potrzebny do karmienia maluszka kilka razy w ciągu dnia.