Uroczystości rodzinne, a przede wszystkim wesele to czas, gdy nasze pociechy widzą, jak się stroimy. Zwiewne i eleganckie suknie. Balowe kreacje, które przyciągają wzrok, a do tego błyszczące buty. Idealnie skrojone garnitury, muszki i krawaty. Dzieci już wiedzą, że czeka je wielkie wydarzenie, choć to przecież nie one stają na ślubnym kobiercu. Ale zarówno one, jak i ich rodzice chcą, by w ten dzień wyglądać zupełnie wyjątkowo.

Na taką okazję warto wybrać dobrze skrojoną, wygodną i nie krępującą ruchów odzież. Dla rodziców to czas zabawy nawet do białego rana, ale i dla najmłodszych kilka godzin energii spożytkowanej na tańcach i wspólnych zabawach z rówieśnikami, bywa męczących. Komfort jest zatem podstawą.

Sukienki dla dziewczynek

Do wyboru przeważnie mamy dwa główne typy stylizacji. Eleganckie sukienki przeznaczone na tę okazję, szykowne, stylowe, ale w swoim wydaniu skromne i proste bądź nieco więcej ekstrawagancji, przekładającej się na kolory, zdobienia, tiule, falbany i tym podobne. Wybór zależeć będzie przede wszystkim od upodobań dziewczynki.

Decydując się na stylizację warto wziąć pod uwagę charakter wesela. Skromne przyjęcie dla najbliższych nie wymaga wymyślnych kreacji, choć dziecku oczywiście nikt nie zabroni wybrać bajkowej sukni w wyrazistym kolorze. Najlepiej jednak sprawdzi się prostota i elegancja, połączone w estetyczne, smaczne wydanie. W modzie wciąż są sukienki w stonowanych barwach – écru, jak i białe. Przewiązane paskiem z kokardką bądź delikatnie zdobione, wraz z błyszczącą opaską lub uroczymi spinkami do włosów, dają efekt dziewczęcej, uroczej i bardzo eleganckiej stylizacji.

dziecieca odziez na specjalne okazje

Zupełnie inne wydanie to tiulowa, kolorowa spódniczka. Niczym u baletnicy. Wystarczy do niej dobrać zwykłą bluzeczkę bawełnianą, postawić na delikatne ozdoby do włosów i wygodne buciki, by całość przykuwała wzrok, jednocześnie gwarantując swobodę ruchów i komfort podczas zabaw. Inspiracją może być odzież dla dzieci e-Pela.com.

Stylizacja małego mężczyzny

Dla chłopców, niezależnie od wieku, doskonale sprawdza się klasyka, czyli eleganckie garniturki. Kolorowa koszula, ciekawy krawacik lub muszka dopełniają całości. Alternatywą dla tych najbardziej klasycznych rozwiązań, staje się koszula połączona ze spodniami sztruksowymi bądź jeansowymi. Wciąż jest gustownie, ale nieco bardziej swobodnie.

Wybór dla rodziców i również maluchów, to pójście w stronę trendu: księżniczek i książąt bądź dzieci, które wciąż pozostaną dziećmi. Klasycznie i elegancko lub elegancko, ale swobodnie. Ten ostatni aspekt jest najważniejszy, dlatego uwagę zwracamy na wykonanie garderoby przeznaczonej na specjalne okazje. Jej wykończenie, trwałość i komfort użytkowania, a nie tylko wygląd i cenę.

Sukienka i garniturek na jeden raz?

Panie zwykle niechętnie zakładają tę samą sukienkę na kolejne przyjęcie weselne. Nawet, jeśli w grę wchodzi zupełnie inne otoczenie i nie ma ryzyka, że ktoś obdarzy nas niekoniecznie przychylnym wzrokiem, ze względu na tę samą stylizację. Inaczej jest w przypadku dzieci. Jeśli jednak chcemy, by sukienka przydała się na więcej niż jedno przyjęcie, nie tylko weselne, warto zrezygnować ze stylizacji mocno zdobionych, o niecodziennych fasonach, bardzo oryginalnych. W to miejsce lepiej sprawdzi się prosta i skromna sukienka, która zostawia miejsce na dobór zupełnie innych dodatków. Ozdób do włosów, bucików, rajstop, paska.

U chłopców zaś wystarczy zmienić koszulę i krawat bądź muszkę, a zamiast marynarki ubrać malucha w równie uroczą i elegancką kamizelkę.