Co powinni kupić przyszli rodzice? Powinny być miękkie i z naturalnych materiałów jak bawełna. Zakup należy zaplanować przed porodem, by nic was nie zaskoczyło. Jakie ubranka wybrać?

Co powinni kupić przyszli rodzice? Powinny być miękkie i z naturalnych materiałów jak bawełna. Zakup należy zaplanować przed porodem, by nic was nie zaskoczyło. Jakie ubranka wybrać? 

Jaki rozmiar?

Wiadomo, że dziecko szybko rośnie. Jest kilka wskazówek, które powinny wyeliminować dylemat rozmiaru. Otóż ubranka przede wszystkim nie powinny krępować ruchów, dodatkowo pieluszka musi bez problemu wchodzić pod śpioszki czy inne ubranko. Zbyt ciasne ubranko krępuje ruchy i powoduje, ze malec przybiera niekorzystną pozycje. Ciuszki nie powinny być również zbyt luźne, ponieważ tworzące się zagniecenia mogą zostawiać ślady na ciele maluszka. Tak więc trzeba znaleźć kompromis między jednym, a drugim. Jednak należy pamiętać, że we wczesnym etapie życia dziecka, nie powinno się kupować dużej ilości ubrać, gdyż dziecko szybko z nich wyrasta. 

Jakie czapeczki?

Dla najmniejszych do trzeciego miesiąca życia należy zakładać dwie czapki na zimowy spacer: jedną miękką z bawełny, zaś drugą ciepłą (na przykład polarową lub wełnianą). Starsze dziecko może mieć jedną ciepłą i dopasowaną czapeczkę. Na bardzo zimne dni, dobre są czaqpki dwuwarstwowe.

Jakie ubranie dla raczkującego dziecka?

Odzież dziecięca oferuje wiele rozwiązań, również te stricte dla raczkujących dzieci. Najlepsze dla nich są ogrodniczki oraz pajacyki z bawełnianej dzianiny. Dobre są również grube śpioszki z lekką gumką w pasie. Na stopy polecamy ciepłe skarpetki ze wzorkiem antypoślizgowym. Dla raczkujących dzieci nie polecamy bucików, gdyż utrudniają raczkowanie.

baby 4674377 1280

Jak prać ubrania dla dzieci?

Poniżej przedstawiamy kilka rad, które z pewnością pomogą w praniu ubrań:

  • Nie wolno prać ubrań z rzeczami dorosłych,
  • Należy używać tylko delikatnych środków do prania,
  • Jeśli pierzemy ręcznie, należy bardzo dokładnie wypłukać ubranie, aby nie pozostały na nim żadne resztki płynu czy proszku, 
  • Przed pierwszym użyciem ubranek czy pościeli dla maluszka, należy je wyprać.

Wiele rodziców zastanawia się czy stosować płyny do płukania. Według wielu specjalistów lepiej tego unikać. Wychodzą oni z założenia, że im mniej chemii w otoczeniu dziecka, tym lepiej dla jego skóry. Jeśli po praniu zauważycie, ze ubranka są sztywne lub mają chropowatą teksturę, należy je wyprasować.

Ważne, aby w tym wszystkim pamiętać, że chodzi o zdrowie naszych dzieci. Dlatego należy unikać chemii, dopierać odpowiednie rozmiary oraz chronić maluszki przed zimnem. Gdy będziemy o tym pamiętać, z pewnością poradzimy sobie z zakupem wyprawki dla noworodka.