Strona głównaMacierzyństwoPierwszy wózek – jak wybrać ten najlepszy?

  Pierwszy wózek – jak wybrać ten najlepszy?

  Kiedy już wkrótce macie zostać rodzicami, to z wyprzedzeniem kupujecie wyprawkę. Znaleźć w niej można takie przedmioty jak łóżeczko, przewijak czy wanienkę. Na pewno też nie zapomnicie o zakupie ubranek różnego rodzaju i w różnych rozmiarach (nie wiadomo przecież jakie długie maleństwo się urodzi). Macie też już uszykowane pierwsze kosmetyki do pielęgnacji malucha. Jest jednak jeszcze jeden ważny element każdej wyprawki – są to wózki dziecięce.

  Najlepsze wózki dziecięce – czyli jakie?

  Odwiedzając sklep dla niemowląt na pewno napotkaliście się na dużą wystawkę, gdzie były ulokowane wózki dla dzieci. Wybór jest przeogromny i nie jest dziwne, że przyszli rodzice mają problem z wyborem najodpowiedniejszego sprzętu. Decydując się na pierwsze cztery kółka naszego maleństwa trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Na początku powinniśmy przemyśleć po jakim terenie najczęściej będziemy wykonywać spacery – czy w lasach, czy też może po chodnikach albo może po obu nawierzchniach w takim samym stopniu. Jest to ważne, bowiem od tego zależy dobór odpowiednich kół do wózka. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zakup wózka z kołami pompowanymi, które sprawdzą się w każdych warunkach.

  Gondola i spacerówka razem czy osobno?

  Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze wózka dziecięcego jest decyzja czy kupujemy gondolę na stałym stelażu, czy może wybierzemy opcję z jednym stelażem pasującym jednocześnie do wózka głębokiego oraz spacerówki. Trzeba pamiętać, że gondola na stałym stelażu nie ma możliwości złożenia, przez co może zajmować dużą przestrzeń w naszym mieszkaniu czy domu. Wózki dla dzieci z jednym stelażem dla wózków głębokich i spacerówek mają możliwość składania, przez co ich przechowywanie jest o wiele lepsze, a także łatwiej jest je przenosić na przykład z parteru na konkretne piętro naszego bloku czy kamienicy, w których nie ma zainstalowanych wind i cały sprzęt trzeba zanosić do naszych czterech ścian. Ponadto zaletą takich wózków jest też ujednolicony design, co może być ważne dla estetów. Trzeba również pamiętać o jednej rzeczy. Maluch w wózku głębokim będzie jeździło do około szóstego-siódmego miesiąca życia, a następnie będzie używana spacerówka do spacerów. Wtedy dla niektórych osób może być ważne, by spacerówka składała się do jak najmniejszych rozmiarów, by zajmowała jak najmniej miejsca. W takim wypadku warto zdecydować się na gondolę na stałym stelażu, a później dokupienie w sklepie dla dzieci spacerówki-parasolki.

  Parametry techniczne – na co zwrócić uwagę?

  Przy wyborze wózków trzeba również pamiętać o długości gondoli. Przeważnie na rynku znaleźć można takie, których długość wynosi około osiemdziesiąt centymetrów. Jest to optymalny wymiar, ponieważ zazwyczaj maluchy w wieku około sześciu miesięcy już siedzą i mają wysokość około siedemdziesięciu centymetrów i już są w tym momencie wożone w spacerówkach. W sklepie dla niemowląt można znaleźć również gondole o dłuższej długości, ale niewielu producentów takie wykonuje.

  Wybierając spacerówkę powinniśmy mieć na uwadze jedną rzecz – ważne, by oparcie siedziska miało możliwość rozłożenia się na płasko. Dzięki temu będziemy mogli położyć nasze maleństwo w przypadku, kiedy przez swój wzrost nie będzie się już mieściło w wózku głębokim, a także nie będzie jeszcze potrafiło samo siedzieć. Istotne jest też to, by wybrana przez nas spacerówka posiadała pasy, w które będzie można zapiąć malucha, co zwiększy bezpieczeństwo podczas spacerów.

  Czy możliwe jest testowanie wózka?

  Nie ukrywajmy – wybór odpowiedniego wózka jest problematyczne dla wielu rodziców. Doskonale zdają sobie z tego pracownicy sklepu dla dzieci. Dlatego też są oni doskonale przeszkoleni i pomagają w wyborze najlepszych wózków dziecięcych w taki sposób, by odpowiadały one potrzebom rodziców. Pozwalają oni również na testowanie sprzętu – nikt nie zrobi problemu z tego, by na terenie sklepu pojeździć wybranym wózkiem, aby sprawdzić czy będzie nam on pasować. Niektóre sklepy mają także makiety różnych powierzchni, co również jest ułatwieniem wyboru idealnego dla nas wózka.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,894ObserwującyObserwuj