W upalne, letnie dni korzystamy z uroków słońca. To piękny czas rodzinnych spacerów, wycieczek oraz plażowania. Oddajemy się kąpielom słonecznym, zapominając często o szkodliwym działaniu promieniowania UV. Zbyt intensywny kontakt może być przyczyną poważnych problemów. Co zrobić, aby wakacyjny wypoczynek z dziećmi był zdrowy i bezpieczny?

Ochrona przed szkodliwym działaniem słońca ma szczególne znaczenie w przypadku najmłodszych. Ich skóra jest cienka i delikatna, dlatego jest bardziej podatna na poparzenia słoneczne. Delikatna skóra dziecka nie ma bowiem wypracowanych mechanizmów obronnych, dlatego jest szczególnie wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Niekorzystne działanie słońca to nie tylko bolesne zaczerwienienia skóry- To często jej trwałe uszkodzenie- ryzyko przebarwień, szybsze starzenie. Poparzenia słoneczne, zwłaszcza te w okresie wczesnego dzieciństwa sprzyjają powstawaniu zmian nowotworowych w przyszłości.

Unikalna i dogłębna znajomość skóry niemowląt pozwoliła Laboratoriom Expanscience stworzyć najlepszy produkt do ochrony skóry dzieci i niemowląt przed promieniowaniem słonecznym. Mleczka przeciwsłoneczne Mustela powstały z myślą o niemowlętach i dzieciach ze szczególnym naciskiem na filtry o wysokiej tolerancji. Receptura produktów jest bezpieczna dla skóry wrażliwej, nietolerującej słońca, a nawet tej ze skłonnością do atopii. Opracowana z wyłączeniem nierekomendowanych składników w pielęgnacji przeciwsłonecznej błyskawicznie wchłania się zapewniając skuteczną ochronę nawet najbardziej wrażliwej skóry.

Przy wyborze kosmetyków chroniących przed szkodliwym działaniem słońca dla najmłodszych warto pamiętać o stosowaniu preparatów z mieszanką filtrów mineralno-organicznych. Jest to duży atut produktów Mustela SunCare, ponieważ blokują one szkodliwe działanie zarówno promieni UVA jak i UVB. Dodatkowo dzięki tej mieszance konsystencja produktów jest płynna, łatwo się wchłania oraz nie pozostawia śladów i tłustej warstwy.

Głównym, aktywnym składnikiem zawartym w produktach jest Avocado Perseose. Zawarty w emulsjach do opalania Mustela działa w doskonałej zgodności ze skórą niemowlęcia łącząc maksymalna tolerancję ze skutecznym działaniem.

Warto podkreślić fakt, że produkty Mustela SunCare przeznaczone do ochrony przeciwsłonecznej są wysoce wodoodporne. Dzięki temu mleczko chroni skórę Twojego malucha precyzyjnie, nawet podczas zabawy w wodzie. Praktyczne opakowania zaprojektowane dla jak najłatwiejszej aplikacji dostępne są w wygodnych zestawach dla całych rodzin.

Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Słońce ma korzystny wpływ pod warunkiem, że korzystamy z nie go rozsądnie oraz z umiarem. Promienie UV z łatwością przenikają do głębszych warstw skóry. Gama Mustela SunCare – to mądry wybór i skuteczna ochrona przed szkodliwym działaniem słońca.