Każde dziecko marzy o tym, aby zostać bohaterem bajki. Teraz jest to możliwe! Wszystko dzięki fotoksiążce OleMole. Zobaczcie, jaka to frajda! Wasze dziecko będzie zachwycone. Przeczytajcie artykuł do końca, bo mamy dla Was prezent 🙂

Pewnie nieraz zastanawialiście się, jak kreatywnie spędzić czas ze swoim dzieckiem? Pomysłów jest wiele, ale ten który dzisiaj proponujemy jest naprawdę niepowtarzalny. Chodzi o napisanie wspólnie z dzieckiem bajki, wykonanie do niej ilustracji i wydrukowanie w formie fotoksiążki. Będziecie się świetnie bawić nie tylko przy jej projektowaniu, ale również czytając ją wspólnie w wolnych chwilach.

– Fotoksiążkę można wykorzystać na wiele sposobów – mówi Renata Mężyńska, z firmy OleMole, projektującej fotoksiążki.Można stworzyć niepowtarzalny album z podróży, piękną fotoksiążkę ślubną lub podarować unikatowy fotoalbum komuś w prezencie. Można również stworzyć bajkę dla dziecka, w której będzie głównym bohaterem. Dzieci są zachwycone takimi fotoalbumami.

3 proste kroki, by wspólnie z dzieckiem stworzyć bajkową fotoksiążkę!

1. Wymyślcie fabułę

A więc zabieramy się do pracy. Napisanie bajki wcale nie jest trudne. Jeżeli nie macie pomysłu na fabułę, to na pewno Wasza pociecha coś wymyśli. Wyobraźnia dzieci nie zna granic:) Nie narzucajcie im swojego zdania. Tworzenie książki ma być wspaniałą zabawą przede wszystkim dla dzieci. Bajka może być zupełnie abstrakcyjna albo może opisywać historię, która wydarzyła się naprawdę, np. na wakacjach. Wówczas bohaterami możecie być Wy i Wasze dzieci.

fotoksiazka zdjecie do art. 1
Tak może wyglądać fotoksiążka od OleMole ze zdjęciami z wakacji

2. Wykonajcie ilustracje

Kiedy już obmyślicie fabułę i zdecydujecie, czy bajka ma opowiadać o przygodach superbohatera, czy pięknej księżniczki, pora wykonać ilustracje do książki. Możecie to zrobić na dwa sposoby. Ilustracjami w książce mogą być zdjęcia Waszej pociechy albo namalowane przez nią obrazki. Wówczas wystarczy je tylko zeskanować i bez problemu można umieścić je w fotoksiążce OleMole. Oczywiście możecie również zorganizować w domu małą sesję zdjęciową specjalnie na potrzeby bajki. Wasze dziecko na pewno ucieszy się z takiej sesji.

– Bajkowa fotoksiążka może przybrać formę komiksu, gdzie pod poszczególnymi ilustracjami umieszcza się fragmenty napisanej wcześniej bajki – wyjaśnia Renata, z OleMole. – Fotoksiążka może również przypominać prawdziwą bajkę. Wówczas na jednej stronie warto umieścić tekst, natomiast na drugiej zdjęcia.

fotoksiazka zdjecie do art. 2
W fotoksiążce OleMole można dowolnie rozmieszczać zdjęcia i tekst. Daje to nieograniczone możliwości!

3. Wybierzcie oprawę i zaprojektujcie Waszę bajkową fotoksiążkę

Kiedy obmyślicie już fabułę i wybierzecie obrazki do Waszej bajkowej fotksiążki, pora wszystko złożyć tak, aby przypominało prawdziwą książkę. Z OleMole jest to bardzo łatwe. Wystarczy ściągnąć ze strony www.olemole.pl darmowy program do projektowania fotoksiążek OleFoto i dać się ponieść fantazji:) Program oferuje mnóstwo opcji. Możecie wybierać pomiędzy różnymi szablonami fotoksiążek – od bardzo kolorowych, po stonowane. Możecie również rozmieszczać zdjęcia na stronie według własnego uznania i dodać tekst w dowolnym miejscu. Mnogość kolorów i efektów specjalnych daje możliwość stworzenie niepowtarzalnej fotoksiążki.

fotoksiazka zdjecie do art. 3
Projektując fotoksiążkę w programie OleFoto macie możliwość stworzenia unikatowej fotoksiążki

– W fotoksiążce można bez problemu umieścić zdjęcia oraz tekst wymyślonej wspólnie z dzieckiem bajki – mówi Renata, z OleMole. – Co więcej, na okładce można dodać tytuł i zeskanowany obrazek, stworzony przez Waszą pociechę. Na ostatniej stronie możecie umieścić zdjęcia autorów i krótką notatkę o nich. Będzie to niezwykła i oryginalna fotoksiążka.

Odbierz kod zniżkowy na fotoksiążkę!

Specjalnie dla Naszych czytelników firma Olemole.pl przygotowała 25 kodów zniżkowych na piękną foksiążkę Grande Portret wykonaną w twardej oprawie Soft Touch, dającą wrażenie miękkości i satynowej delikatności w dotyku. Kody obniżają cenę fotoksiążki aż o 60%. Śpieszcie się, bo szybko znikają 🙂 Szczegóły znajdziecie TUTAJ.