Wiosna już zawitała w nasze progi! Chcesz zachęcić dziecko do większej aktywności ruchowej na dworze gdy pogoda na to pozwala? Zapoznaj się zatem z naszymi pomysłami na wiosenne zabawy.

Wiosna to idealny moment, aby zachęcić dziecko do większej aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Blask słońca i wysoka temperatura oraz piękno budzącej się do życia przyrody powinny pozwolić oderwać pociechę od ekranu telefonu lub komputera. Jeżeli tylko zaproponujecie dziecku interesujące sposoby na zabawę na dworze to sukces będzie gwarantowany!

Wiosenne zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu

Poniżej prezentujemy wam przykłady zabaw, które doskonale sprawdzą się w trakcie pierwszych dni wiosny i nie tylko.

Zabawa w skaczesz Ty i ja

Zabawa jest niezwykle prosta i najwięcej frajdy sprawia podczas zabawy w kilkoro dzieci. Jedyne co będzie potrzebne to sznurek lub też skakanka. Całość opiera się na tym, że dzieci ustawiają się w kole a jedna osoba ( najlepiej dorosła ) staje w środku i kręci sznurkiem lub skakanką po obwodzie koła jaki stworzyły dzieci. Zadaniem dzieci jest przeskakiwanie nad skakanką bez jej dotykania. Jeżeli dziecku się nie uda to musi zaśpiewać krótką piosenkę lub też powiedzieć wierszyk związany z wiosną.

Zabawa w aniołki

Zabawa w aniołki znana jest również w zależności od rejonu kraju jako zabawa w widoczki lub sekrety. Założenie jednak jest takie samo – znaleźć w ogrodzie miejsce, w którym wykopie się zagłębienie i ukryje w nim jakiś skarb, który zostanie przykryty szkiełkiem i zakopany. Zapamiętać położenie skarbu i po jakimś czasie tak zakopane sekretne rzeczy pokazać w tajemnicy kolegom lub koleżankom.

Zabawa w berka na dworze

Zabawa w berka to znakomity sposób na rozruszanie się po zimowym letargu i zastoju. Przypomnijmy zasady, które są niezwykle proste – jedna osoba zostaje berkiem i jej zadaniem jest złapanie innej osoby, która go w tej roli zastąpi. W berka można bawić się aż do momentu gdy wszyscy uczestnicy nie poczują zmęczenia.

Zabawa w jaki to kolor

Z nadejściem wiosny przyroda budzi się do życia i zmienia szary, smutny krajobraz w prawdziwą ferie barw. Wybierając się zatem z dzieckiem na spacer można z powodzeniem pobawić się w ,,jaki to kolor”. Jeżeli pociecha nie zna jeszcze zbyt dobrze wszystkich nazw kolorów to można poprosić aby wskazało w otaczającej go przyrodzie taki sam odcień jak jego kurteczka czy spodnie. Mimo banalności założeń tej zabawy dla dzieci potrafi być ona bardzo wciągająca i pozwoli maluchowi nauczyć się analizowania otoczenia i koncentracji.

Zabawa w ogrodzie lub placu zabaw

Jeżeli tylko pozwala na to ilość miejsca w przydomowym ogrodzie to idealnym pomysłem na wiosenne zabawy będzie zainstalowanie tam odpowiednich zabawek. Piaskownica, zjeżdżalnia czy też mały domek – to tylko kilka pomysłów. Na szczególną uwagę zasługują tutaj zwłaszcza zjeżdżalnie ogrodowe. Może się wydawać, że są to dość kosztowne zabawki ale nic bardziej mylnego! Sprawdzając na przykład ofertę na zjeżdżalnie ogrodowe w sklepie eBajlandia.pl można szybko się przekonać, że tego rodzaju zabawki nie należą do drogich a radość jaka płynie z zabawy na nich jest ogromna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj