o, ho, ho! Święta Bożego Narodzenia są już coraz bliżej! Masz pomysły na prezenty dla najbliższych? Czy należysz do osób, które zawsze kupują wszystko na ostatnia chwilę? Niezależnie do której grupy się zaliczasz, warto pomyśleć już dziś szczególnie o najmłodszych, którzy cały rok czekają na gwiazdkę, licząc na wspaniałe prezenty! Z poniższym poradnikiem, możesz sprawić, że ten rok będzie wyjątkowy! Zobacz jak wybrać odpowiedni prezent dla dziecka i sprawdź nasze propozycje, zarówno chłopca jak i dziewczynki.

Szukając prezentu na święta dla najmłodszych często do głowy przychodzą nam ubranka. Warto to przemyśleć i wybrać coś, co może wpływać na rozwój dziecka, dostarczając mu jednocześnie rozrywki. Takie prezenty są najbardziej wartościowe, choć czasami niełatwo wybrać taką rzecz, spośród miliona zabawek. Wspólnie z marką puchateek.pl zebraliśmy kilka nietuzinkowych pomysłów!

Prezent na święta pobudzający kreatywność – Suchy basen z piłeczkami

Suchy basen z piłeczkami jest doskonałą propozycją nawet dla najmniejszych dzieci! Poza tym, że pobudza kreatywność, co jest szczególnie ważne we wczesnych latach życia, to również łączy zalety rehabilitacji, przyjemnej zabawy i uczenia świadomości własnego ciała. Zabawa kolorowymi piłeczkami pozwala ćwiczyć chwyt dziecku, które dopiero poznaje swoje ciało. Jest to doskonały przykład jak można łączyć zabawę z elementami edukacyjnymi! Poza tym, dzieci uczące się chodzić mogą traktować basen wypełniony kuleczkami jako bezpieczne miejsce, gdzie nawet utrata równowagi nie kończy się bolesnym upadkiem.

Ten rodzaj zabawy poprawia umiejętność oceny odległości, wspomaga naukę rozpoznawania kolorów, rozwija umiejętności manualne oraz zwiększa zręczność. Suche baseny są również wykorzystywane podczas terapii integracji sensorycznej. Taki prezent to marzenie nie tylko dzieci, ale i rodziców, chcących, aby ich dzieci rozwijały się jak najlepiej.

Przygotowaliśmy dla Ciebie suche baseny z kuleczkami! Dostępne są różne kolory i wymiary basenów!

Idealny prezent gwiazdkowy, dla dziecka w każdym wieku – Huśtawka domowa

Dzieci uwielbiają się huśtać! Zawsze na placach zabaw największe kolejki są właśnie do huśtawek. I bardzo dobrze! Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wszelkiego rodzaju huśtanie, kołysanie, bujanie korzystanie wpływa na rozwój intelektualny dziecka – maluch szybciej uczy się mówić, łatwiej koncentruje uwagę, trafniej odbiera bodźce oraz sprawniej zapamiętuje. Huśtanie umożliwia również pracę nad koordynacją ruchową. Wszelkie aktywności tego rodzaju są pożądane w pierwszych latach życia. Huśtawka jest prawdziwą inwestycją w rozwój malucha! Ta uwielbiana przez dzieci czynność ma pozytywny wpływ nie tylko na rozwój fizyczny, ale również emocjonalny i psychiczny. W przypadku najmniejszych dzieci, mówi się, że bujanie uspokaja i wycisza emocje. Wszystko dzięki temu, że maluch spokojny ruch kołysania zna jeszcze z okresu prenatalnego. Delikatne huśtanie wywołuje u niego poczucie bezpieczeństwa.

Koniecznie pamiętaj o wybraniu huśtawki domowej dopasowanej do wzrostu i wieku dziecka. Proponujemy Ci huśtawki dla dzieci w każdym wieku! W ofercie znajdziesz wersje drewniane z pięknymi frędzlami oraz popularne wersje materiałowe z uszkami królika, czy misia!

O co warto zadbać wybierając prezent na święta?

Praktyczność na pierwszym miejscu. Odpowiednio dobrane zabawki też mogą być praktyczne! Dzieci najbardziej cieszą się z prezentów, które później mogą wykorzystać do zabawy! Dla nich właśnie to jest praktycznością. Wybierając prezent na gwiazdkę, warto wziąć to pod uwagę, aby podarować rzecz nie wylądowała w przysłowiowym kącie, a sprawiła radość i zaangażowała dziecko do nauki przez zabawę. Przykładem są kolorowe piłeczki z suchego basenu. Można je wykorzystać na wiele sposobów, dzięki czemu nie znudzą się tak szybko dziecku. Jest wiele z pozoru prostych zabawek, które mogą rozwijać, uczyć, mobilizować do aktywności ruchowej i pobudzać procesy myślowe. Zabawek, które rozwijają kreatywność i inne umiejętności nigdy za wiele!

Minimalizm i jego wpływ na rozwój dziecka

Na pewno każdy słyszał o powiedzeniu „Mniej znaczy więcej”. W przypadku zabawek dla dzieci również się to sprawdza. Czym prostsza zabawka, tym bardziej zmusza dziecko do kreatywności i wymyślenia sposobu na jej użycie. Wydawałoby się, że rolą zwykłych, kolorowych piłeczek do suchego basenu jest ułatwianie ruchów dziecka i amortyzowanie ewentualnych upadków. Otóż nie. Pewnie znalazłoby się 100 różnych sposobów na ich wykorzystanie w zabawie, jak na przykład nauka kolorów, łączenie w pary, ćwiczenie rzutów, turlanie, rzuty do celu, ćwiczenie równowagi trzymając piłeczki na płaskim talerzu i wiele, wiele innych. Postaw na minimalizm i pozwól dziecku na kreatywne myślenie!

Zabawki dopasowane do wieku dziecka

Każda zabawka powinna odpowiadać potrzebom dziecka. Producenci zazwyczaj oznaczają poziom trudności lub wiek dzieci, dla których przeznaczona jest dana rzecz. Oznaczenia te, często są trafne, ponieważ bazują na testach i badaniach. Jednak należy pamiętać, że nie każde dziecko jest takie samo i ma prawo rozwijać się w innym tempie. Warto kierować się też własnymi przekonaniami, ponieważ kto zna dziecko lepiej, niż jego rodzice, którzy spędzają z nim niemal każdą chwilę jego życia? Zabawki niedopasowane do etapu rozwoju dziecka, mogą mu się szybko znudzić, lub odwrotnie – wydać zbyt skomplikowane, aby zaciekawić. Dlatego warto wziąć to pod uwagę myśląc o prezencie świątecznym dla dziecka.

Już wiesz na co zwrócić uwagę szukając prezentu na święta dla dziecka! A więc na co czekasz? Święta tuż tuż! Lepiej mieć prezenty trochę wcześniej, niż w ostatnim tygodniu stresować się nie mając pomysłu lub czekając na przesyłkę. Powyższe propozycje wydały ci się ciekawe? Znajdziesz je w sklepie puchateek.pl!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj