Boże Narodzenie jest radosnym czasem, w którym najbliżsi obdarowują się prezentami. Gdy w rodzinie znajduje się nowy członek – niemowlę, również otrzymuje podarunki. Jakie prezenty na święta dla niemowlaka sprawdzają się najlepiej, co warto kupić dla rodziców malucha? Jak celebrować pierwsze święta z niemowlęciem, by dla wszystkich były niezapomnianym przeżyciem? Sprawdź chętnie wybierane pomysły na prezent dla najmłodszych członków rodziny.

Ciekawe prezenty na święta dla niemowlaka – praktyczne i piękne

Prezenty dla noworodka czy kilkumiesięcznego dziecka nie zapadną mu w pamięć na lata, będą jednak dobrym sposobem na wywołanie uśmiechu na twarzy jego rodziców, często także ułatwienie im opieki nad maluchem. Dlatego najlepsze pomysły dotyczą przydatnych, a przy okazji estetycznych rzeczy, na przykład:

  • ciepły, spersonalizowany kocyk niemowlęcy, poduszeczka czy zawieszka nad łóżko,
  • komplet naturalnych ubranek,
  • elektroniczna niania,
  • karuzela na łóżeczko z projektorem.

Warto wybierając prezenty na święta dla niemowlaka uwzględnić potrzeby oraz to, co rodzice dziecka już mają. Alternatywnie, gdy nie ma możliwości ustalenia potrzeb, dobry pomysł to postawienie na drobiazgi, które zawsze się przydadzą. O wyjątkowy prezent na pierwsze święta zabiegają często babcie i dziadkowie dziecka. Produkty pozwalające na personalizację sprawdzają się w tej roli doskonale.

Podarunki wspierające rozwój niemowlęcia

Czy zabawki dla półrocznego dziecka to dobry pomysł na prezent? Oczywiście! Co dla niemowlaka pod choinkę warto kupić? Dziecko w tym wieku najczęściej zaczyna aktywnie poznawać otoczenie, probuje raczkować, wyciąga rączki po to, co je zainteresuje. Bezpieczne i mądre zabawki wspierające rozwój malucha to wybór doskonały. Warto podkreślić, że lepiej jest postawić na nawet tylko jedną zabawkę dobrej jakości z odpowiednimi atestami czy certyfikatem, niż większą ilość produktów niesprawdzonych marek. Poniżej kilka przykładów:

  • bezpieczna mata do zabaw – daje przestrzeń do aktywności, elementy sensoryczne, możliwość rozwoju koordynacji ręka-oko,
  • książeczka dla najmłodszych – to wsparcie rozwoju wzroku, skupienia oraz wyrabianie miłości do książek od najmłodszych lat,
  • przytulanka lub kula sensoryczna – zapewnia wsparcie małej motoryki, integracji sensorycznej, rozwój wzorku i koordynacji,
  • dostosowana do wieku zabawka manipulacyjna – pozwala na poznawanie zależności i naśladowanie oraz zapewnia wsparcie rozwoju motorycznego.

Sporo zależy również od budżetu, jaki ma zostać przeznaczony na prezent dla małego dziecka na święta. Nawet symboliczny drobiazg, grzechotka czy gryzak będą dobrą pamiątką z pierwszych świąt malucha.

Co dla niemowlaka pod choinkę może się jeszcze sprawdzić?

Rodzice i opiekunowie, wybierając prezenty na święta dla niemowlaka, stawiają czasem na produkty dobre za jakiś czas. Z okresu niemowlęcego maluch dość szybko wyrasta. Można zadbać, by jego zabawkowy ekwipunek już wcześniej był gotowy. Sprawdzają się propozycje prezentów na roczek – pierwszy pojazd, kolejka DUPLO czy klocki. Z okazji świąt Bożego Narodzenia niemowlętom można też ofiarować bezpieczną maskotkę, przeznaczoną dla najmniejszych. Być może to właśnie ona stanie się za jakiś czas tą ukochaną, niezbędną w najważniejszych momentach życia dziecka?

Sprawdź najlepsze inspiracje prezentowe na pierwsze święta – Dzidziusiowo.pl

Chcesz znaleźć więcej pomysłów na prezent pod choinkę dla 3 miesięcznego dziecka, a może szukasz czegoś sprawdzonego dla starszego niemowlaka? Odwiedź portal Dzidziusiowo.pl, który zainspiruje Cię do działania. Poznaj porady specjalistów, sprawdź ciekawe artykuły i wybierz sprawdzone prezenty na święta dla dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj