Niezapomniana zabawa z kolegami i koleżankami, słodycze jako główna przekąska, no i oczywiście prezenty – powodują, że impreza z okazji urodzin, jest dla naszej pociechy najważniejszym wydarzeniem w całym roku. Jednak już nasza rola w tym, by przyjęcie urodzinowe dla dziecka zorganizować z pompą i zachwycić przy tym nie tylko jego, ale też wszystkich zaproszonych gości. Wbrew pozorom nie jest to trudne, a pomysłów na uatrakcyjnienie tego jakże ważnego święta jest naprawdę wiele.

Impreza poza domem

Zorganizowanie imprezy dla młodych poza domem ma swoje nieodzowne zalety. Po pierwsze, grupa niesfornych szkrabów nie będzie miała okazji, by zdemolować nasze cztery kąty. Po drugie, w miejscu przystosowanym dla maluchów, będziemy mogli zapewnić im dobrą zabawę i bezpieczeństwo. Przyjęcie urodzinowe dla dziecka możemy zorganizować w centrum zabaw (z piłeczkami i zjeżdżalniami), w kinie (w pakiecie z seansem filmowym i poczęstunkiem), a także w parku linowym. Jeżeli boimy się, że taka impreza pochłonie zbyt dużą ilość pieniędzy, możemy urządzić ją wspólnie z rodzicami innych dzieci, które obchodzą swoje święto w podobnym terminie.

Kinderbal w domu

Trzeba przyznać, że zorganizowanie imprezy poza domem, mimo maksymalnego ograniczenia kosztów, może być i tak sporym wydatkiem. Dlatego przyjęcie urodzinowe dla dziecka możemy urządzić tradycyjnie w domu. Jeżeli nasza pociecha urodziła się wiosną lub latem, dobrym pomysłem będzie kinderbal w plenerze np. w naszym ogródku. W takiej sytuacji sprawdzą się zawody sportowe na dworze, dyskoteka, bal przebierańców, a także różne gry, konkursy i zabawy. Jeśli jednak nasz szkrab obchodzi swoje święto jesienią lub zimą, a my nie jesteśmy na tyle twórcze, by samodzielnie zaplanować całą imprezę, możemy skorzystać z pomocy wynajętej grupy animatorów, którzy dostosują charakter zajęć do temperamentu naszego brzdąca i jego gości.

Impreza indywidualna

Przy tej okazji powinnyśmy skupić się przede wszystkim na potrzebach naszej pociechy. Warto zapytać w jaki sposób chciałaby spędzić ten dzień i jakie są jej największe marzenia. Być może okaże się, że przyjęcie urodzinowe dla dziecka lepiej będzie zastąpić jednodniową wycieczką z całą rodziną za miasto, do aquaparku, wesołego miasteczka, na koncert lub w każde inne miejsce. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, dla naszych dzieciaków, bardzo duże znaczenie mają nie tylko prezenty, ale również miło spędzony czas ze swoimi rodzicami i rodzeństwem.