Prowizoryczne konstrukcje, kanapy czy stoły, na których matki stawiają gondolę wózka z dzieckiem, nie są bezpieczne dla malucha. W takich sytuacjach przydaje się Rama Dock – stabilna metalowa konstrukcja, na której można zamontować gondolę lub fotelik, nie martwiąc się o bezpieczeństwo najmłodszego członka rodziny.

Dzięki zastosowaniu w konstrukcji ramy takiego samego uchwytu jak w wózku, wracający ze spaceru rodzic może wypiąć gondolę ze śpiącym dzieckiem i bezpiecznie ustawić ją na Dock’u w dowolnym miejscu domu. Rama przydaje się, gdy opiekun chce mieć pociechę na oku albo pozostawić w miejscu niedostępnym dla zwierząt domowych. Śpiące dziecko może towarzyszyć mamie np. podczas przygotowania posiłku w kuchni, czy odpoczynku w salonie.

Werandowanie bez wózka

Samodzielne wniesienie do mieszkania wózka z dzieckiem bywa kłopotliwe i może być niebezpieczne dla malucha. Dzięki zastosowaniu ramy Dock, do domu zabieramy tylko gondolę lub fotelik i bez obaw możemy werandować śpiące jeszcze dziecko na balkonie lub przy szeroko otwartym oknie. Rama jest lekka, waży zaledwie 1,9 kg. Łatwo ją złożyć, a jej niewielkie gabaryty ułatwiają przechowywanie w mieszkaniu. Do ramy Dock pasuje gondola marki Navington oraz foteliki X Car Navington i Navington Besafe.