Spis treści:

  1. Całoroczne i bezpieczne okrycie do podróży z niemowlakiem
  2. Doskonała alternatywa dla grubych kombinezonów
  3. Wypełnienie ma znaczenie
  4. Na co zwracać uwagę podczas zakupu otulacza do fotelika?
  5. Alternatywa dla pościeli niemowlęcej
  6. Na co zwracać uwagę podczas zakupu śpiworka do spania?

Całoroczne i bezpieczne okrycia do podróży z niemowlakiem

Otulacze do fotelika zyskały w ostatnim czasie wielu zwolenników. Szczególnie u świeżo upieczonych rodziców, którzy chcą bezpiecznie przewieźć swoje maleństwo ze szpitala do domu znalazły swoje miejsce. W większości przypadków, przez pierwsze miesiące życia maluszka, rodzice używają ich niezależnie do sezonu, podczas podróży czy krótkich przejazdów. Wiosną i latem otulacz powinien być przewiewny, dzięki czemu dziecko nie ulegnie przegrzaniu. Zimą natomiast ma zapewnić ciepło, polecane są takie, które dzięki odpowiednio zaprojektowanym kapturkom chronią główkę i nóżki niemowlaka.

Doskonała alternatywa dla grubych kombinezonów

Dzięki zastosowaniu otulacza, nie musimy obawiać się, że nieodpowiednio ubraliśmy nasze maleństwo. W takim otulaczu każdy rodzic ma pewność, że jego dziecko jest bezpieczne i czuje się komfortowo. Otulacze wykonane muszą być z certyfikowanych tkanin ( ale rzadko się zdarzają sytuacje, żeby nie były ). Coraz bardziej uznanie zdobywa tkanina bambusowa, która jest antybakteryjna oraz antyalergiczna, ma również właściwości antystatyczne, dzięki czemu nie przyciąga kurzu oraz roztoczy. Jak to naturalna tkanina ma rownież swoje ciemne strony. Mimo bardzo trwałych na przerwanie włókien, często pracująca i ocierająca się o inne materiały, najzwyczajniej w świecie może się przetrzeć. Dlatego warto zwrócić uwagę na konstrukcję takiego kocyka, aby połączony był z trwalszym materiałem, ale co bardzo ważne – oddychającym i przewiewnym. Takim materiałem jest np. velvet, który mimo syntetycznego pochodzenia, ma wiele plusów. Do jego produkcji potrzeba 100-150l wody, gdzie do bawełny o 2500l. Jest tak jak tkanina bambusowa antyalergiczny oraz antybakteryjny, a dzięki swojemu surowcowi odporny na grzyby i mole.

Wypełnienie ma znaczenie

Nie jest niczym nowym co prawda, że wypełnienie wielu produktów, otulaczy czy pościeli stanowi włóknina silikonowa naturalnego pochodzenia, ale na to zawsze warto rownież zwrócić uwagę. Połączenie tych elementów sprawia, że śpiworki do fotelika są jednoczesnie bardzo trwałe, zapewniają komfort dziecka podczas podróży, a przy tym chronią skórę przed podrażnieniami i dają odpowiedni stopień przewiewności.

Śpiworek do fotelika NightyŚpiworek do fotelika samochodowegoŚpiworek zimowy do fotelika

Śpiworek do fotelika w dinozaury DinolandiaŚpiworek do fotelika samochodowego KwiatostradaŚpiworek zimowy do fotelika samochodowego Seaside morski świat

Na co zwracać uwagę podczas zakupu kocyka do fotelika?

Uniwersalne, wielopunktowe miejsca na pasy pozwalają zamontować je w każdym rodzaju fotelików, a dodatkowe haftowanie sprawia, że są one bardzo wytrzymałe i odporne na rozdarcia. W dzisiejszych czasach, wybór jest tak duży, że możemy łączyć wiele aspektów i patrzeć jeszcze szerzej na kupowany produkt. Bardzo ważne jest, aby zakupione rzeczy miały jak największą trwałość. Większość świadomych rodziców szuka dla swoich dzieci produktów wysokiej jakości, które posłużą im wiele lat, czasem wystarczą nawet dla drugiego dziecka zachowując dalej wzorowy wygląd. Najważniejsze cechy otulaczy do fotelika to:

I. Najwyższa jakośc tkanin – tkaniny Muszą być certyfikowane, dobrze żeby były antybakteryjne oraz antyalergiczne. Dzięki temu są bezpieczne dla dzieci już od pierwszych dni jego życia.

II. Łatwy montaż – wielopunktowe i uniwersalne miejsca na pasy sa kompatybilne ze znaczną większością dostęp ich na rynku fotelików, haftowane miejsca na pasy.

III. Ograniczenie możliwości przegrzania oraz odczuwania dyskomfortu podczas podróży – użyto przewiewnych tkanin, które są delikatne w dotyku.

IV. Dostępne w wielu wersjach kolorystycznych oraz wyjątkowych, niepowtarzalnych wzorach – każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy.

Alternatywa dla pościeli niemowlęcej

Wiele mam w obawie o tzw. śmierć łóżeczkową, szuka alternatywy dla pościeli. Od jakiegoś już czasu dostępne na rynku są śpiworki do spania. Podczas kompletowania wyprawki dla dziecka warto zaopatrzyć się w taki śpiworek do spania jeśli masz obawy przed wspomnianą sytuacją. Co prawda takich sytuacji jest garstka, ale dobrze wiemy, że psychika to bardzo silne narzędzie i dla własnego spokoju lepiej wybrać alternatywne rozwiązanie.

Śpiworek do do spania dla niemowlaka w GoździkiŚpiworek do spania dla niemowlaka Seaside głębia oceanuŚpiworek dla niemowlaka Łąka Majówka

Na co zwracać uwagę podczas zakupu śpiworka do spania?

Zatem, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu śpiworka? Warto pamiętać, że skóra małego dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego warto postawić na materiały „szyte na miarę” delikatnej skóry niemowląt. W ten sposób zapewnisz odpowiedni komfort swojemu dziecku podczas snu, co pośrednio wpłynie również na komfort Twojego snu. Takim materiałem jest wspomniana wcześniej tkanina bambusowa. Śpiworki do spania wykonane z tej tkaniny są idealne dla niemowląt, u których zaczynają się niekontrolowane odruchy. Nagła zmiana warunków bytu dla niemowląt bywa bardzo trudna, a nadmierna ilość swobody może powodować mimowolne odruchy. Taki śpiworek otuli delikatnym ciepłem, zabezpieczy przed przegrzaniem oraz nadmiernym wychłodzeniem. Odpowiedni dobór tkanin pozwala również zabezpieczyć maluszka również przed problemami skórnymi oraz dyskomfortem z nimi związanym. Śpiworek nadaje się doskonale do łóżeczka czy kołyski, a także na spacery w wózku. Ważne jest również zapięcie, unikaj tych, które mają metalowe suwaki oraz wystające elementy jak np. klipsy, które niemowlak może połknąć. Poniżej kilka zalet, które przekonają każdego rodzica do zakupu śpiworka z tkaniny bambusowej:

I. Wykonane z materiałów wysokiej klasy (oddychające, antyalergiczne i antybakteryjne, ekologiczne i biodegradowalne).

II. Komfort snu – dzięki zastosowaniu przewiewnych i miłych w dotyku tkanin nasze dziecko ma zapewniony spokojny sen. Ponadto zaprojektowany jest tak, aby dziecko mogło bez ograniczeń się w nim poruszać, bez krępowania jego ruchów.

III. Bogata kolorystyka i wzornictwo dla chłopca i dziewczynki.

IV. Zapewniają odpowiednią temperaturę i ciepło podczas chłodniejszych dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj